İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı

admin

İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı (2)

 

 

 

 

 

 

Yapılan ilk toplantıya bundan önceki dönemde İl Genel Meclisi üyesi olan meclis üyeleride katıldı. Açış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı, yaptıkları toplantıya eski meclis üyelerinden Nusret Uybaş, Asım Uyguner, Aslan Kıyunat, Ali Soydan, İsmet Arçeken, Sedat Zobar’ında katıldığını söyledi. Kendilerine hoş geldiniz diyoruz. Dedi.Çıkıkçı; “Eski arkadaşların katılımı ile meclis biraz daha renklenmiş oldu.  Biraz önce geçen dönem İl Genel Meclis üyesi arkadaşımız İlhami Duranlar’ın çenaze törenine katıldık. Değerli arkadaşımıza Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı dileklerimizi sunarız.

İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi 1 Eylül Dünya Barış Günü’dür. Ben buradan Dünyaya yakışır bir barış günü olmasını ifade etmek isteyeceğim ne acıdır ki dilek ve temennilerle barış sağlanmıyor. Dünyayı ve ülkeleri yönettiğini sananların barış konusunda biraz daha duyarlı olması gerekir.” Dedi.

İl Genel Meclis üyelerini ziyaret eden eski meclis üyeleri adanı söz alan Aslan Kıyunat vefat eden İl Genel Meclisi üyesi İlhami Duranların kürsüye çıktığında” merhaba diye söze başladığını belirterek, “ nur içinde yatsın iyi bir dostumuzu kaybettik. Bilindiği gibi barış günü tüm dünyanın özlediği bir şey. Biz buradan gönderme yapalım. Barışmak o kadar kolay değil.

İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Adam senin bayrağına saldırıyorsa biraz barışmak zor. Toprağına saldırıyorsa barışmak zor. Beni benim kadar seviyorsa ben zaten onunla barışığım demektir. Bu kadar yeter anlayan anladı. Daha sonra guruplar adına günün anlamını belirten konuşmalara geçildi. İlk olarak CHP gurubu adına söz alan Erdal Akgün, eski meclis üyesi arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyduk. Diğer taraftan eski meclis üyemizi kaybettik Allahtan kendine rahmet kederli ailesine baş sağlığı dileklerimi sunarım. Eski dönemde görev yapan meclis üyelerinin aramızda olması dostça geçen bir dönemin ardından aramıza katılmaları bölge insanımızın kalitesini yansıtmaktadır. Dünya barış günü olan bugünde askerlerimizin polislerimizin şehit edilmemesini diliyorum. Allah bugünden sonra bize şehit cenazeleri göstermesin. Bizim en büyük kazancımız Ülkemizin kurtarıcısı Mustafa kemal Atatürk’ümüzdür. Kimsenin aklına barış gelmediği bir dönemde Atatürk” Yurtta barış, dünyada barış” Bugün daha atamızın bu sözünün ne anlama geldiğini düşünemeyen insanlar varken, böyle değerli önderi sevmenin saymanın mutluluğu içindeyiz. Barışın günü olmaz  her yerde her zaman barış olsun dileklerimi sunarım” dedi . Daha sonra konuşan AKP Grup Başkanvekili Recai Koçaşlı  vefat eden İlhami Duranların 35 yıllık arkadaşı olduğunu belirterek,

İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı (4)

 

 

 

 

 

 

 

“  Arkadaşımıza Allah’tan Rahmet Ailesine baş sağlığı dilerim. Bugün barış günü gönül isterdi ki dünyamızda gerçekten barış olsun. Barış tüm yıl boyunca barış olsun. Dünyanın neresine bakarsanız bakınız kaynıyor. Bunun asıl amacı şu pastayı bölüşmek. Tüm mücadelenin amacı ekonomik. Ülkemizde PKK belası tekrar gündeme geldi. Allah onlara fırsat vermesin şehitlerimiz son bulsun. Ben inanıyorum ki onlar inlerine kadar gömülecekler. Atamız Yurtta ve dünyada barış demiş.  Yalnız bunlarla savaş yapılması gerektiğine inanıyorum. Aziz Türk Ordusu bu terörü bitecek güçtedir. 78 milyon olarak PKK’yı lanetliyor Allah Belalarını versin diyorum.” diye sözlerini tamamladı.  Daha sonra  MHP gurubu adına konuşan Ahmet Durmaz,İlhami arkadaşımızın vefatından dolayı kendine ailesine baş sağlığı dilekleriyle başladığı konuşmasında daha  sonra şunları kaydetti, “ bugün barış günü  bu gün hitlerin Polonyayı işgali  tarihi ile başlayan bizim dışımızdaki ülkeler 21 Eylül’ü barış günü olarak kutluyorlar. Biz ise bugünü barış günü olarak kutlamaya devam ediyoruz. Gönül isterdi ki her an barış olsun. Ne yazık ki ülkemiz barış ortamından uzak. Dünyada barış gününü ortaya atan devletler emperyal devletlerdir. Bu devletler ortaya bir fikir atıyorlar. Fakat arkasında durmuyorlar. Maalesef bizi de bugün PKK gibi dış destekli güçlerle içimizden çökertmek istiyorlar. Bu tehlikelere karşı duyarlı olmak zorundayız. Bu tür olaylarda hep birlikte olmalıyız. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Ülkemizde barış olsun istiyorum” diye konuştu.

İl Genel Meclisinin eylül toplantısı başladı (5)

 166 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin, "Kırkpınar uluslararası vizyona taşınmalı"

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, düzenlediği basın toplantısında  bu yıl 654.’üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne  Vali olarak hiçbir şey katamamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.               Vali Şahin, gelecek yıl 655.’incisi yapılması planlanan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin organizasyonunu uluslararası vizyona taşınması gerektiğine değinerek, “Ben her zaman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp