İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

admin

Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Devecihan Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ayhan Özkan ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım ile koordinasyon kurulu üyeleri katıldı.

il koordinasyon kurulu toplantısı (1)

Sinevizyon gösterisi ile tanıtılan İl Koordinasyon Kurulundan Edirne Valiliğine gönderilen rapora göre, şu bilgilere yer veriliyor; “Edirne’de kamu kuruluşlarının 2013 yılı yatırım programlarında irili ufaklı 778 iş yer almıştır. Bu işlerin proje bedelleri toplamı yaklaşık 4,3 milyar TL’yi bulmaktadır. Bu işler için önceki yıllarda322 milyon TL harcanmış,2013 yılında da 477 milyon TL ödenek kullandırılması öngörülmüştür. Yıl içinde yapılan çalışmalar dâhilinde 333 milyon TL harcama yapılarak,%70 nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. İzleyici kuruluşlar itibariyle değerlendirildiğinde 2013 yılında yapılan yatırım harcamalarının240 milyon TL’sinin merkezi idare kuruluşlarımızın yaptığı görülmektedir. Merkezi idare kuruluşlarımızın bu harcama miktarı ile sağladıkları nakdi gerçekleşme düzeyi%78’dir.

il koordinasyon kurulu toplantısı (3)

Yerel yönetim Kuruluşlarımız ise 93 milyon TL tutarında yatırım harcaması yaparak,%55’lik bir nakdi gerçekleşme sağlamışlardır. Merkezi ve yerel yönetim kuruluşlarımızca yapılan bu yatırım harcamaları sonucu 2013 yılında kamu kuruluşlarımızın programlarında yer alan küçüklü büyüklü 778 işin 448 tanesi bitirilmiş 23’ü tasfiye edilmiş,210’u devam etmekte,97’sine ise henüz başlanmamıştır.” açıklaması yapıldı.

il koordinasyon kurulu toplantısı
il koordinasyon kurulu toplantısı (2)

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

MAHALLİ SEÇİMLERDE SOKAKLAR ŞENLENECEK

Edirne’de CHP belediye başkanı aday adayını açıklanması ile sokarla hareketlenecek.işyerlerimizde evlerimize belediye başkan adaylarının biri gelip diğeri gidecek. Adayların bazıları ellerinde hediyeleri ile ve ziyaretleri yapacak,kapılara gelip halinizi hatırınızı sorup partisi için oy isteyecekler. Birkaç gün sonra bakacaksınız bir başka partinin adayı kapınızın zilini çalıp partisine oy istetecek,yine bildik sözlerle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp