İl Millî Eğitim Müdür Hüseyin Özcan´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

admin

Milletimizin bağımsızlık mücadelesinin ilk meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919, Cumhuriyetimizin ilan edilmesine giden o çetin yolun ilk merhalesidir. Aziz milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde tüm zorluklara göğüs gererek kazandığı zafer, milletimizin yılmaz kararlılığını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

HÜSEYİN ÖZCAN

 

 

 

 

 

 

 

19 Mayıs, milletimizin talihini değiştiren kurtuluşun simgesi, aynı zamanda milli şahlanışımızın sembolüdür. Bugün, ecdadımızın Milli Mücadele’deki başarısıyla tarihin akışına yön verdiği onur günüdür. İstanbul’dan Samsun’a yakılan meşale, bağımsızlık, birlik ve beraberlik yolunda atılan en büyük adımdır.

Cumhuriyetimizin ilan edilmesinin ardından muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için başlatılan mücadele, günümüzde de büyük bir azimle devam etmektedir. Nitekim ecdadımızdan aldığımız ilhamla kendi savaş gemisini, kendi uçağını yapabilen Türkiye Cumhuriyeti’mizin; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin elinde daha da ileriye gideceğine inancımız tamdır.

Sevgili Gençler,

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Bütün ümidim, gençliktedir.” sözünde vurguladığı gibi bizim de ümidimiz sizsiniz. Sizler, kökü mazide olan bir çınar gibi ecdadınızdan güç alacak; aldığınız bu güç ve azimle çalışarak, okuyarak, düşünerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacaksınız.

Çağdaş bir geleceği hedefleyen ülkemiz, bağımsızlık ruhuyla donanmış siz gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Sizlerin yüzlerindeki ışık, gözlerindeki pırıltı, her geçen gün büyüyen ve güçlenen ülkemizin aydınlık geleceğinin habercisidir.

Bu düşüncelerle aziz milletimizin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

Multil Skleroz (MS) Hasta Okulu adlı konferans gerçekleşti

            ETSO Konferans salonunda Multipl Skeleroz (MS) Hasta Okulu  adında konferans düzenlendi. Edirne İl sağlık Müdürlüğü  ve Trakya Üniversitesi  Rektörlüğü işbirlmiği ile  gerçekleşen konferansa Vali Vekili Salih Altınok, T.Ü Rektörü  prof Dr Yener Yörük, rektör Yardımcısı Prof Dr. Süleyman Pişkin, Sağlık İl müdürü  Muhsin kişioğlu, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp