İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı.

admin

Edirne il milli eğitim Müdürü Önder Arpacı 19mayıs mesajı yayınladı yayınladığı mesajda:  “19 Mayıs 1919, tarihe altın harflerle yazılan şanlı mücadelenin başlangıcı, kaderimiz ve karakterimiz olan bağımsızlığın ilk adımıdır. Aziz vatanın prangalardan kurtuluşu, asil bir milletin uyanışıdır. Asırlarca dünyaya yön vermiş bir medeniyetin yeniden şahlanışıdır.

Bugün özgürlüğünden asla taviz vermeyenlerin, özgürlük yolunda koştuğu, yaşlısıyla genciyle bütün bir milletin aynı noktada buluştuğu gündür.

Bugün, geçmişten geleceğe köprüdür. En önemlisi de, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bugünü armağan ettiği gençlerimize güveninin sembolüdür. Bugünü anlamlı kılan da gençlerimizin geçmişini iyi öğrenmesi, ecdadının mirasına sahip çıkması olacaktır.

Gençliğimiz, tarihini tanıdığı, anladığı oranda geleceğe güvenle yürüyecek, ancak o zaman çağdaş geleceğin inşasını gerçekleştirme imkânını bulacaktır. Ülkemizin geleceği, her alanda iyi yetişmiş, başarıyı yakalama azmindeki gençlerimizin omuzlarında yükselecektir.

Eğitim camiası olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Tüm imkânlarımızla bağımsızlığın idrakinde ve çağın ihtiyacını kuşanmış bir gençliğin yetişmesine öncülük etmekteyiz. Nasıl ki, 100 yıl önce birlik ve beraberliğimizi koruyarak 19 Mayıs ruhuyla ülkemizi yaşattıysak, bugün de yüce milletimizin damarlarında dolaşan aynı inançla ayaktayız.” Dedi.

Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ülkü edindiğimiz: “Sizler, yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” sözlerini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

“Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyor; kendini milletine adayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” Diyerek sözlerine son verdi.

 521 total views,  2 views today

Next Post

Dedeağaç’da Tarihlik İftar

Yunanistan Dedeağac tarihinde ilk kez ramazan ayında toplu iftar yemeği gerçekleştirildi.İftar yemeğine Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan’da  bizzat davet edildi. Yunanistan’da adında tek Türk kelimesi geçen Dedeağaç Türk Azılık Derneğinin önceki gün düzenlediği tarihi iftar yemeğine Yunanistan’ın dört bir yerinde yaşayan Türler akın akın geldi. Tarihi İftar yemeğine Trakya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp