İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

admin

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Bugün; bir gün değil, her gün gösterilen çabanın karşılığını hiçbir bedelin ödeyemeyeceği bir emeğin sahibi öğretmenlerimiz için vefa günüdür.

Çünkü öğretmenler, toplumun en müstesna şahsiyetleridir. Memleketin her köşesine koşarak giden, karşılıksız emekleriyle gönülleri fetheden insanlığın kurtarıcılarıdır. Zihinleri bilgi, minik yürekleri sevgi meşalesiyle tutuşturan, toplumu her daim canlı tutan gerçek aydınlardır. Her öğrencisini bir ömür yüreğinde taşıyan ve asla unutulmayan, paha biçilmez değerlerdir.

Öğretmenlik, hiç sönmeyen bir mum gibi kendini asla tüketmeyen, toplumu aydınlattıkça kendini yücelten bir meslektir. Emekliliği olmayan, her zaman toplumun önünde, vazifesini ömür boyu devam ettiren kutsal bir makamdır.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.

Öğretmen; eğitimin lideri, geleceğin mimarıdır. Umudun, adaletin timsali, güvenin, şefkatin abidesidir. Fedakârlığın zirvesi, insanlığın hiç değişmeyecek öznesidir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderidir.

Toplumumuz da öğretmenlerimize hak ettiği desteği ve değeri vermekte, öğrencilerimiz de ulaştıkları başarılarıyla öğretmenlerimizi ödüllendirmektedir. Hata yapmanın imkânsızlığının idrakinde bir mesleğin mensupları olarak, taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle geleceği ilmek ilmek örme gayretindeyiz. Amacımız, Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün “Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” veciz sözündeki mesajı gerçekleştirmektir.

Her öğrenci cevherdir, her öğretmen ise onu mücevhere dönüştüren sanatkârdır. Hedefine ulaşan öğrenci, öğretmenin de ulaştığı hedeftir. İdeallerimiz, öğrencilerimizin idealleridir. Öğrencinin gönlünde ve gözünde öğretmen, her şeydir. Tükenmez bir bilgi ve sevgi pınarıdır. Geleceğimize açılan kapı, bir insan yetiştirme sanatçısıdır.

Bazen öğretmen olmanın ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissettiğimizde, öğrencilerimizin bakışlarındaki minnettarlığın ışıltısı yükümüzü hafifletir. Çünkü öğretmen, geleceği öğrencisinin gözünde görür, yüreğinde yaşar. Ne mutlu ki, insanlığın tüm çiçekleri bizim bahçemizde yetişir.

Bizler, eğitim camiasının neferleri olarak, dünyanın en güzel çiçeklerini yetiştiren bahçıvanlar olmanın azmindeyiz. İsteriz ki; yönünü şaşırmış modern dünya, her zaman daha iyiye ulaşmanın gayretiyle sadece bireysel mutluluğu değil, tüm insanlığın mutluluğunu esas alan bilgi pınarlarımızla susuzluğuna çare bulsun. Her öğrenci bir damla, her öğretmen de damlayı kucaklayan bir derya olsun. İnsanlık, öğretmenin izinden yürüyerek huzur bulsun.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, her yerde ve her şartta görev yapan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü´nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 340 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Günay Özdemir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

Edirne Valisi Günay Özdemir 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin ve bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak ilan edilmesinin yıl dönümünü kutluyoruz. Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, geleceğimiz açısından taşıdığı önem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp