İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt’ın Gaziler Günü Mesajı

admin

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK’e, Mareşal rütbesi ile birlikte “Gazi” unvanı verilmiştir. Bu tarihten itibaren 19 Eylül “Gaziler Günü” olarak anılmaktadır.

Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır. Gaziler şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır. Gazilik nesiller boyu taşınacak onurdur.

Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda, 15 Temmuz’da, ya şehit olurum ya gazi diyerek, vatanına ve istiklaline sahip çıkmak için gözünü kırpmadan canı pahasına mücadele veren ve bu toprakları bize vatan kılan Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyorum.

 199 total views,  2 views today

Next Post

Tuğba ile Sinan’ın Mutlu günü

Gazeteci Hüsnü Saçkesen ve Remziye Saçkesen çiftinin biricik kızları Tuğba Saçkesen, önceki akşam İstanbul’da düzenlenen düğün töreninde, yaşamını Sinan Gökdeniz ile birleştirdi. Edirne’nin tanınmış isimlerinden Gazeteci Hüsnü Saçkesen ile Remziye Saçkesen çiftinin kızları Tuğba Saçkesen, 18.09.2017 gecesi İstanbul 4. Levent’teki Gönül Davet Salonunda düzenlenen düğün töreninde, hayatını Sinan Gökdeniz ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp