İl protokolünden şehit ailelerine ziyaret

admin

18 Mart – 26 Mart Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Mart 2015 tarihinde Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği, Cumhuriyet Başsavcılığı, Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Vali yardımcıları ve İl Müdürlerinden oluşan protokol üyeleri Edirne Merkezde ikamet eden 28 Şehit Ailemizi evlerinde ziyaret ettiler.

İl protokolünden şehit ailelerine ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliği İl Kutlama Komitesince organize edilen şehitler günü etkinlikleri kapsamında protokol üyeleri yanlarında 1 kız 1 erkek lise öğrencisi ile birlikte, şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez Yad ettiler.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Nermin VARDAR’ı evinde ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ileEdirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender AYDIN şehit evinde, öğrencilerle birlikte duygusal anlar yaşadılar.

Ziyaret esnasında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ “- Bu vatanın her karış toprağı şehit kanları ile sulanmıştır. Her karış toprak için bedel ödenmiştir. Vatan için canını feda eden her şehidimize minnet borcumuz vardır. Şehit ailelerimizi ziyaret ederek, onların yanında olduğumuzu belirtmek istedik.  Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve gazilerimize sabırlar diliyor, şükranlarımızı arz ediyoruz. Şehit yakınları ve gazilerimiz bizlere emanettir” dedi.

İl protokolünden şehit ailelerine ziyaret (2)

 

 

 

 

 

 

 

Şehit babası ve aynı zamanda Edirne şehit aileleri dernek başkanı A. Nermin VARDAR ise yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, bu vatanın, bu bayrağın sahipsiz olmadığını gerekirse Vatan için, Bayrak için, Millet için yeniden can vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Ziyaret esnasında hazır bulunan Başkan Yardımcısı Faruk ÇİFTÇİ de Türkiye’nin Çanakkale’den sonra en büyük 2. Şehitliği olma özelliği taşıyan Edirne Asker hastanesi şehitliği hakkında bilgiler verdi.26  Mart Balkan Savaşı Şehitleri Anma günü etkinlikleri kapsamında ayni gün, saat 14.00 da 5005 şehidimiz için ŞEHİTLİK ORMANINA fidan dikimi yapılacağını belirterek, Edirne’li hemşerilerimizi Şehitlik Ormanına Fidan Dikme Törenine davet etti.

 

 

 142 total views,  5 views today

Next Post

Çocuklar sokak oyunlarında yarıştılar

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu uygulama etkinlikleri çerçevesinde oluşturulan organizasyonda çocuklar sokak oyunlarında yarıştılar. Alper Yazoğlu İlköğretim Okulu sokak oyunları kulübü öğrencilerininçember çevirme, çift ipte atlama, güvercin taklası, beş taş oyunu,  gösterileri ile dün (17 Mart Salı) saat 14:00’da etkinlik başladı.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp