İLGÜ: “Veteriner Hekimlik mesleği üzerinden pirim yapan adaylar var”

admin

Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası  Yönetim kurulu adına açıklama yapan Başkan Dr. Erdal İLGÜ 31 Mart yerel seçimleri öncesi Edirne’de bir Belediye Başkan Adayının Veteriner Hekimlik mesleği üzerinden pirim yapmaya çalışmasına üzülerek şahit olduk.” Dedi.

İlgü açıklamasında; “Öncelikle şunu bildirmek isteriz ki , Veteriner Hekimlik  bu tür ucuz politikalara malzeme olmayı hak etmeyecek kadar kutsal, geniş çalışma sahası olan ve köklü bir meslektir. Halk sağlığının güvencesi olarak 250’den fazla zoonoz hastalığın insanlara geçmesini önlemek için çalışan 30 binin üzerindeki sayısıyla hayvan sağlığında hizmet veren bir mesleğin , sanki bunlar yapılmıyormuşçasına popülist  ve ucuz politikalara malzeme yapılması bizleri fazlasıyla üzmüştür.

Veteriner Hekimlik mesleğinin bu tür siyasi propagandalarla seçim malzemesi yapılmamasını tüm adaylardan rica ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 135 total views,  2 views today

Next Post

Recep Gürkan Radyoların Ortak yayınında

Başkan Gürkan’dan ses getirecek önemli açıklamalar… 01 Mart 2019 Cuma günü Saat: 11.00’de aynı anda Radyo Su, Radyo Mola, Radyo AK’ta… Mutlaka dinleyin… Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ilimizin köklü Radyoları olan RADYO SU, RADYO MOLA ve RADYO AK’ın ortak yayını olan “Gündem Özel” programına katılıyor. Edirne’nin kanayan yarası haline […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp