İlim Yayma Cemiyeti nden Konferans

admin

İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliğiyle Halk Eğitim Merkezi salonunda Eğitimci Psikolog Hüseyin KAÇIN’ın katılımıyla “Aile İçi İletişim ve Davranışlar” konulu bir konferans tertip edildi. Konferansa proje kapsamında öğrenciler  ve  aileleri iştirak etti. İstiklal marşının okunmasının ardından proje koordinatörü Vefik   Günay’ın açılış konuşması oldu. Sonrasında İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesinin ve Gençlik Merkezinin faaliyet  slaytı izlendi.

Akabinde konuşmasını yapan Eğitimci Psikolog Hüseyin Kaçın somut örneklerle aile içinde cereyan eden iletişim sorunlarına değindi. Mutlu anne – mutsuz baba, mutlu baba – mutsuz anne, mutlu anne – mutlu baba, mutsuz anne – mutsuz baba vb. örneklemelerin sonucunda aile içi iletişim ve davranışların, çocukların gelişimini ne şekilde etkilediği değerlendirildi.

Duyguların zamanında ve gerektiği gibi yaşanmadığı takdirde ileride oluşabilecek sorunlara ve çocuklar üzerindeki etkilere somut örneklerle yer verildi. Yaşanılan sorunların çözümü noktasında muhakkak bir psikolog tan destek ve rehberlik hizmeti alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

Konuşmalarının ardından Hüseyin KAÇIN beyefendiye,  şube başkanımız Ataman ALKAN tarafından plaket ve hediye takdim edildi

.

 162 total views,  2 views today

Next Post

‘Sıfır Sorun Oldu Sırf Sorun’

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, AKP Hükümeti’nin komşularla ‘sıfır sorun’ politikasının ‘sırf sorun’ haline geldiğini belirterek, “Şimdi de sırada Suriye var” diye konuştu. İriş, partisinin Edirne İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıya; Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, İl Tanıtma Başkanı Selim Kaya ve bazı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp