İlim Yayma Cemiyeti’nin Gençlik Merkezi Edirne Şubesi Açıldı

admin

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İlim Yayma Cemiyeti’nin beraber yürüttükleri proje kapsamında Gençlik Merkezi Edirne Şubesi’nin açılışı gerçekleşti.

İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ataman Alkan, açılıştaki konuşmasında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açtığı ‘Gençlik 2012’projesine İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi olarak ‘Dezavantajlı Gençlerin Toplum ile Bütünleşmesi’ adında bir proje ile müracaat ettiklerini ve kabul edildiğini belirterek, şunları söyledi:
“Proje 14-18 yaş grubu 30 kız, 30 erkek öğrenci ve aileleri ile birlikte en az 300 kişiye hitap edecektir.

 

Proje faaliyetleri kapsamında Gençlik Merkezimizde hafta içi Belletmenlerimiz tarafından rehberlik faaliyetleri, hafta sonu ise Türkçe, Matematik, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders takviyeleri yapılacak. Öğrencilere ayda bir aileleri ile birlikte, belirlenmiş olan konular çerçevesinde konferanslar düzenlenecektir.

Amacımız bizlere emanet olan gençlere sahip çıkmak. Toplumun temel dinamiği olan gençlerin, kötü ortam ve çevreden, alışkanlıklardan uzak durması. Ailesine ve toplumuna saygılı, ruhsal ve bedensel yönden sağlıklı, ahlaklı, karakterli ve başarılı gençler yetişmesi için çalışmaktır. 12 ay sürecek olan proje ile, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize çağımızın en geniş imkanlarını sunabilmek. Proje Edirne halkımıza ve gençlerimize hayırlı olsun.”

Açılışına, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran,  Edirne Alperen Ocakları Başkanı Alparslan Cankaloğlu Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Bazı Kamu Kurum Müdürleri ve davetliler katıldı.

 161 total views,  2 views today

Next Post

Otobana Bırakılan Köpekler Başkan Yardımcısını Kızdırdı

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Belediye’nin Kedi Köpek Bakım evini basın mensuplarına gezdirdi. Başkan Yardımcısı kedi köpek evinde yaptıkları hizmetleri anlattığı sırada içeriye Karayollarına ait bir araç girdi. Karayolları ekipleri TEM otoyoluna bırakılan 7’si yavru toplam 9 köpeği, araçların ezmemesi için Edirne Belediyesi Başkanlığı’na bağlı Sokak Hayvanları Barınma Merkezi’ne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp