Edirnelilerin en büyük isteklerinden biri nehir kenarında oluşturulması istenen yürüyüş parkuru, spor ve çocuklar için eğlence alanı isteklerine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan hazırladıkları proje ile Edirne’nin en seçkin yerlerinden birini Edirnelilere sunmak için 29 Ocak Tarihinde çalışmalara başlandı. 50 dönümlük alan içinde yürüyüş alanları ve çocuklar için yeni oyun alanları bulunan Tunca Nehir Yanındaki düzenleme çalışmalarını Belediye Başkanı Gürkan yerinde inceledi. Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan Başkan Gürkan, Tunca Nehri Yanında devam eden çalışmaları yerinde inceleyip takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede büyük beğeni toplayan çalışmalar Halkın ilgi odağı oldu. Edirneliler sosyal medya üzerinden Başkan Gürkan’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik edip kutladı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-gürkan-nehirkenarı-proje-edirneajans-5-1024x768.jpg

Göreve geldiği ilk günden bu yana başta çöplük sorunu olmak üzere, Altyapı, Atık Su Arıtma Tesisi, Çevre yolları, Çocuk Parkları, gibi Edirne’de tarihi projelere imza atan Başkan Gürkan şimdi de Edirne’nin en önemli yerlerinden biri olan Tunca Nehri Yanında 50 Dönümlük alana bir yenilik daha yapıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Gürkan; “Edirne’mize yeni bir sosyal alan kazandırmak için 29 Ocak günü çalışmalara başladığımız; 50 dönümlük alan içinde yürüyüş alanları ve çocuklarımız için yeni oyun alanları bulunan Tunca Nehir Yanı Düzenlememizi yerinde inceledim.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-gürkan-nehirkenarı-proje-edirneajans-3.jpg

Bu projenin Edirne Valisi Ekrem Canalp’in katkıları ile gerçekleştiğine dikkat çeken Gürkan “Tunca Nehri kenarlarının düzenlenmesi için Edirne’de uzun yıllardır beklenti vardı. Bazı teknik sıkıntılar nedeniyle yapılamıyordu. Burası Sayın Valimizin fikridir. Valimiz projeyi bana söyledi. Bizimde arzumuz buydu. Valimizin inisiyatifiyle teknik sorunlar aşıldı. Edirne Valiliği ev Edirne Belediyesi ortak bir projeEdirne Valiliğimizin büyük katkıları ve işbirliği ile DSİ’den de gerekli çalışmalar ve izinler alınarak Tunca köprüsünün sağ tarafında yaklaşık 50 dönümlük bir alanda Belediyemizin Park ve Bahçeler müdürlüğü ekibi yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları düzenlemesini büyük bir hızla yapmaya devam ediyor. Burada bir rekreasyon ve peyzaj alanı oluşturulacak. Bu sayede vatandaşlarımız nehir kenarında daha rahat spor yapmaları, yürüyüş yapmaları, çocuklarını getirip temiz havada oynamalarını sağlayacakları, sosyalleşmeleri anlamında Edirne’nin en seçkin ve güzel yerlerinden birisi olacak. Şimdiden Edirne’mize hayırlı olsun. Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.