İlkokul öğrencilerine süt dağıtımı

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İlkokul öğrencilerine süt dağıtımı yaptıilkokul öğrencilerine süt dağıtan Şahin, öğrencilere ‘Sağlığınız için süt  içmeleri önerisinde bulundu… Şahin, büyüklerin de her gün süt tüketmesi gerektiğini belirterek, öğrencilerle birlikte süt içti. Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım, Gıda ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı’nın ilkokul öğrencileri için Okulların ikinci yarı yılı için ortaklaşa düzenlendiği, ‘Okul sütü’ projesi kapsamında, öğrencilere süt dağıtımı başlatıldı.

İlkokul öğrencilerine  süt dağıtımı  (4)

 

 

 

 

 

 

 

YETİŞKİNLER DE SAĞLIĞINI DÜŞÜNEREK SUT İÇMELİ 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin  Milli Eğitim Müdürü, Hüseyin Özcan,Tarım İl Müdürü Orhan  Sarı  ile birlikte    Şükrüpaşa İlkokulu’nda 1’nci sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek süt dağıttı. Öğrencilere süt içmenin sağlık açısından faydalarından bahseden  Vali  Şahin, çocuklara her sabah mutlaka süt içilmesi gerektiğini kaydetti. Sütü sadece çocukların değil, büyüklerin de içmesinin  yararına değinen  Şahin, “Süt  insan sağlığı açısından çok önemli besindir, mutlaka süt  içmemiz gerekir.

İlkokul öğrencilerine  süt dağıtımı  (1)

 

 

 

 

 

 

 

154 OKULDA SÜT DAĞITIMI YAPILDI

Süt okulda veriliyor  diye, sadece okulda süt içmekle yetinmeyelim. Her zaman  süt içelim bunu  alışkanlık haline getirip, sabah  yataktan kalktığımızda ve akşamları  yatarken de süt içmeliyiz.

İlkokul öğrencilerine  süt dağıtımı  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi süt sadece çocuklarımız  için  değil biz büyüklerin de her gün  süt içmemiz  gerekir.. Bu bu nedenle sizden anne ve babanıza da süt içmelerini önermenizi istiyorum” dedi. Sınıftaki süt dağıtımının ardından Vali Şahin, bir süre öğrencilerle sohbet etti  Şahin, Süt  Projesi  kapsamında 154 ilkokulda 18 bin 616 öğrenciye süt dağıtımı yapıldığı bildirildi.

İlkokul öğrencilerine  süt dağıtımı  (3)

 

 

 

 

 

 


İlkokul öğrencilerine  süt dağıtımı  (5)

 20 total views,  2 views today

Next Post

Emniyet Müdürü’ne ziyaratler devam ediyor

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve beraberinde Edirne ESOB Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri Edirne İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan’ı makamında ziyaret ettiler.               Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, EDESOB Yönetim Kurulu Üyeleri Erbey Kılıç, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp