İLTER, “Edirne’de halk sağlık merkezleri sayısı artacak”

admin

İLTER, “Edirne’de halk sağlık merkezleri sayısı artacak” (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Halk Sağlık Müdürü Bahattin İlter eski Selimiye Hastanesinde yapılması yolunda teklifinde bulundukları Halk sağlık merkezinin bir ay içinde açılacağını bu kararı bakanlıkça onaylandığını belirti. İlter, ayrıca Edirne içinde halk sağlık merkezlerinin sayısının artırılacağı müjdesini verdi.

Edirne Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter, Edirne’deki sağlık hizmetleri konusunda yaptığı açıklamada,”  Hepimizin bilindiği gibi Eski SSK ve daha sonraki Selimiye Hastanesi yeni binasına taşınmasından sonra bu hastane atıl durumda kalmıştı.

Bizim Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün Kıyık’taki binaları da verimsiz olduğu için biz buraya transfer olduk.

Şu anda hastanenin binalarının tamamına yakınını kullanıyoruz.

Burası büyük bir ihtiyacımızı karşıladı. Ancak daha önceleri uzun süre burada hastane bulunması mahalle halkının alışkanlıkları, mahallede yaşlıların ve engellilerin de bulunması, burasının sağlık bakımında mağduriyetine neden oldu.

Yancıkçı Şahin Mahalle Muhtarımız Orhan Nazır’ın da bu yönde talebi olmuştu.

İLTER, “Edirne’de halk sağlık merkezleri sayısı artacak” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAHALLE HALKININ SAĞLIK HİZMETİ ALMASINI İSTEDİK

Bu talepten sonra “ne yapabiliriz” diye çalışmalarımıza devam ettik.

Burada en azından aile sağlığı merkezi yapalım diye düşündük. Bu mahalledeki yaşlı ve engelli vatandaşlarımız buradan hizmet almalarını istedik. Burada faaliyete geçecek aile sağlığı merkezimizin 3 hekimlik olmasını planladık. Bu talebin bakanlık onayı çıktı. Şu an eski fizik tedavi merkezimizin olduğu blokta üç hekimin hizmet vereceği bir aile sağlık merkezini hazırlıyoruz bina içinin tamirat başladı tefrişatını yapacağız. Bir iki hafta içinde de aile hekimlerinin yerleşmesi için ilana çıkacak, öyle sanıyorum ki bir ay içinde de hizmete girmiş olacak. Burada sadece engelliler ve yaşlılar değil, bu bölgedeki aile hekimlerine kayıt olmak isteyenler kayıt yaptırdıkları zaman bütün vatandaşlarımız hizmet alabilecek. Aile hekimlerinin tamamını laboratuar hizmetleri dâhil tüm hizmetleri alabilecekler. Burasının güzel bir merkez olacağını düşünüyoruz. Böylece mahalle halkımızın da sağlık sorununu çözmüş olacağız. Burada yeni bir sağlık hizmetinin gelmesi bölge esnafına da yararı olabilecek. Bizler aslında sadece bu mahallenin değil tüm mahallelerin yararlanacağı projeler geliştirmeye çalışıyoruz,Açılacak bu sağlık merkezi komşu mahalleler de dahil  on bin kişiye  hizmet sunacak bir merkez olacaktır. Eski SSK hastanesinde şu anda hizmet veren birimlerimiz Hal sağlığı Müdürlüğümüzün ana binası, toplum Sağlığı merkezi, Verem Savaş dispanserimiz var. Kanser Araştırma Merkezi KETEM diye bir birimimiz var. Kanser taramaları burada yapılıyor. Halk sağlığı laboratuarımız tüm ile hizmet sunuyor. Talesime Labaratuvarı bulunuyor yeni evlenenlerden analiz yaptığımız. Sürücü araştırma geliştirme eğitim birimimiz var. Burası alkol ve bunun gibi sebeplerle Sürücülerin ehliyetlerine el konulan kişilerin eğitimlerinin yapıldığı yer var. Evde sağlık merkezi koordinasyon merkezimiz var. Evde sağlık hizmetlerinin koordinasyon yapılıp çıkıldığı birimimiz var . İş sağlığı güvenliği birimimiz var. Sıtma savaş birimimiz var. Ve bunların alt birimleri bulunuyor. Burada iki yaz civarında personelimiz çalışıyor. Aile sağlık merkezinin de faaliyete geçmesiyle de on bin vatandaşımıza hizmet vermiş olacağız. İl merkezindeki aile sağlığı merkez ive hekim sayılarını da arttırıyoruz. Edirnelilerin daha iyi sağlık hizmeti alması için tüm gücümüzle gayret gösteriyoruz. Bu arada hastane bahçesindeki yeşil alandan da halkımız yararlanıyor” dedi.

 

 81 total views,  2 views today

Next Post

Demokrasiye yönelik alçakça saldırıyı lanetliyoruz

                Disk Artvin saldırısı ile ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride; “Artvin saldırısı ile CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik Artvin’de gerçekleşen saldırıyı, sadece ana muhalefet partisi liderine değil, demokrasiye yönelik bir saldırı olarak görüyor ve lanetliyoruz. Türkiye’yi iç savaşa sürüklemeyi hedefleyen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp