İLYAS AKMEŞE; “Ankara’da Güçlü Olmamız lazım”

admin

AK Parti Edirne Milletvekili Adayı İlyas Akmeşe 92,2 RADYO SU’da “SEÇİM ÖZEL” programının CANLI yayın konuğu oldu.  Program yapımcısı Necmi Engin ve Edirne Ajans Medya Grubu’nun Keşan Temsilcisi Alaaddin Uzun’un sorularını yanıtlayan Akmeşe önemli açıklamalar yaptı.

“Söz konusu Edirne ise kalanı teferruattır”

Söz konusu Edirne ise kalanı teferruattır diyerek konuşmasına başlayan AKMEŞE; “Edirne’ye hizmet konusunda il başkanı yada vekil olmuşuz veya AK Parti’nin herhangi bir kademesinde görev almışız. Yani görevler çok önemli değil. Biz şu ana kadar AK Parti’nin çeşitli kademelerinde Edirne’lilere hizmet ettik.  Vatandaşlarımıza destek olmaya ve onların dertleriyle birebir ilgilenmeye çalıştık.  Bilhassa bunu gururla söyleyebilirim. 2,5 yıl yaptığım İL Başkanlığı dönemimde herkesle birebir ilgilendim. Ben mesaimin çoğunu partide vatandaşlarımın sorunlarını çözmekle geçirdim. Bundan dolayı da son derece mutluyum. Ben Edirne’yi çok iyi tanıyorum. Çünkü benim doğduğum yer burası. Erken seçim kararı ile Genel Merkezimiz ve Cumhurbaşkanımız bide böyle bir tasarrufta bulundular. Milletvekili aday adayı olabilirsin dediler ve bizde Aday Adayı olduk. Bu süreçte de bizi 2. Sıra Milletvekili Adaylığına uygun gördüler.

“Ankara’da Güçlü Olmamız lazım”

Bizde diyoruz ki; “Biz Edirne’yi çok iyi biliyoruz, ama Ankara’da güçlü olmadığımız sürece Edirne’ye daha fazla hizmet getiremeyiz. Onun için önce Ankara’da güçlü olmamız lazım. Çünkü bu işler Ankara’da bitiyor.  Tabi bizim çok güzel bir teşkilat yapımız var. Kongre’den önce de bütün teşkilatların yapılanmasında emeğim vardır. Güçlü bir teşkilat yapımız var, Güçlü bir kadın kollarımız, gençlik kollarımız var. Belde yöneticilerine, mahalle başkanlarına sandık başkanlarına kadar hakikaten AK Parti’nin çok güçlü bir teşkilat yapısı var. Hatta erken seçim kararı alındığında biz seçime hazırdık. Çünkü bizde bir seçim biter, hemen ertesi günü diğer seçimin hazırlıkları başlar.

“Güçlü milletvekili sayısı ile Anakara’da şu ana kadar temsil edilemedik.”

Halkımız teveccüh gösterir bize oy verirse Ankara’ya gittiğimiz zaman Mecliste de AK Parti olarak güçlü olacağız.  Bi defa şundan hiç şüphemiz yok. Sayın Cumhurbaşkanımızı zaten  biz 24 Haziran akşamı tekrar Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Bunu bütün anket sonuçları da gösteriyor.  Edirne 2002 seçimlerinden şu ana kadar Ankara’da AK Parti olarak maalesef tek milletvekili olarak temsil edildi. İktidardayız ama güçlü milletvekili sayısı ile biz Anakara’da şu ana kadar temsil edilemedik. Halkımız bu sefer bize güvensin. Biz Edirne için hizmete hazırız. Bu sefer hiç olmazda 2-3 hatta 4 milletvekili ile bizi Ankara’ya İktidar Partisi’nin milletvekilleri olarak göndersinler ve bizde orada Edirne’ye hizmet yolunda elimizden gelen gayreti gösterelim.

“Genel Merkez Bizden Aday olurken Taahhüt aldı”

Vatandaşlarımız genelde neden şikayetçi. “Milletvekili oldu, Ankara’ya gitti bizi unuttu” Bizde öyle bir şey yok.  Bakın hiçbir partide yoktur bu. Bizden Genel merkez aday olurken taahhüt aldı. Meclisin açık olduğu günlerde bizler Ankara’dayız. Meclisin çalışmadığı dünlerde ise bölgemizde mutlaka seçim ofislerimiz olacak ve Milletvekili ofisinde de mutlaka bir danışmanımız olacak. Vatandaşlarımızdan ve hemşerilerimizden gelen bütün sorunları biz orada çözeceğiz. Ankara’da olmadığımız dönemlerde de bölgemizde mutlaka vatandaşlarımızla iç içe olacağız. Bizden Genel merkezimizin aldığı taahhütname de budur” dedi.

Diğer Siyasi Partilerin Adayları ile ilgili çeşitli açıklamalar yapan AKMEŞE; “Bakın Aday Adaylık sürecinde bizde son saate kadar hiçbir sorun yaşanmadı ve biz 4 adayımızla birlikte hiçbir sorun olmadan sahadayız.  Ama bir CHP’ye baktığınız zaman üzülerek söylemeliyim. Bayan olarak ta kendisine yapılan haksızlığa üzüldüm ben. Baştan ismini açıkladılar. Sonra hayır olmaz dediler ve başka bir arkadaşı yerine getirdiler. O da olmadı. Anlamadım ben. Yani şu anda listenin 2. Sırasında yer alan vekilimiz hiçbir yerde yoktu. Bence başarılı bulamadılar ve düşünmediler.  Ama ne hikmetse sonra ikinci sıradan tekrar aday gösterdiler. Vatandaşlarımız lütfen partilere oy verirken bunları göz önünde mutlaka bulundursunlar. Bakın ben Edirneliyim ve AK Parti adayıyım ve inşallah Edirnelilere hizmet edeceğim. Şu anda CHP’     nin 1. Sıra adayı Okan hocayı aday olmadan önce kim tanıyordu. Edirne ile bir ilgisi yoktu. Yine 2. Sıra adayı olan Erdin Bircan’ı listede düşünmediler ama gelişmelerden sonra tekrar listeye koydular. Erdin beyi aday olmadan önce Edirne’de kim tanıyordu.  Ama biz Allah’a şükür Edirne’nin her sokağını, her mahallesini ve kahvesini biliyoruz. Bizim böyle bir avantajımız var. Edirneli ve Edirne’nin sorunlarını bilen biri olarak Edirne’nin merkezinden adayım. Ben burada bütün hemşerilerimizden ve vatandaşlardan bu süreçte destek bekliyorum.

“Orhan bey ve eşinden başka bu işi Edirne’de yapacak adam yok mu?”

Gelelim İYİ PARTİ’ye. İYİ Parti de adaylarını açıkladı. 1.sırada Prof. Mehmet hoca vardı. Ama maalesef bu işerin prosedürünü bilemediği için, kamudan ne zaman istifa edeceğini bilmediği için YSK da bu arkadaşın adaylığını kabul etmedi. Daha sonra da hakikaten gülünecek bir durum yaşandı. Mehmet Hoca’nın yerine 2. Sıra adayı Orhan Çakırlar’ın eşini gösterdiler. Bunu yapan da O partinin Bayan Genel Başkanıdır. Bayan Bayana böyle bir şeyi nasıl yapar. Yani Milleti yönetmeye talip olan bir partide Orhan bey ve eşinden başka bu işi Edirne’de yapacak adam yok mu?  Etik olarak ta bu doğru değil. Hatta kamuoyunda şöyle bir espiri konusu oldu; “Orhan bey’in eşi 1. Sıraya kondu, kendi 2. Sırada oldu olacak Yurt dışında okuyan oğlu varmış onu da getirsinler 3. Sıraya koysunlar” Böyle bir şey olabilir mi? Tabi bu onların kendi iç sorunu. Ama vatandaşlarımız bunun değerlendirmesini iyi bir şekilde yapacaktır.” Dedi.

 

 109 total views,  2 views today

Next Post

MHP Milletvekili Adayı Hakan Özkan; “MHP bu memleketin direğidir, Olmazsa olmazıdır.”

MHP Edirne Milletvekili Adayı Hakan Özkan; 92,2 RADYO SU’da “SSEÇİM ÖZEL” programının CANLI yayın konuğu oldu. Sosyal Medya üzerinden de yapılan canlı yayına ilgi büyük oldu. Özkan, 24 Haziran 2018 Tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri ile ilgili önemli bilgiler verdi. Uzun yıllardır İl ve İlçe başkanlığı yapan Milletvekili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp