İlyas Akmşe’den Ulaşım zamlarına Büyük tepki

admin

Ak Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe düzenlediği basın toplantısında Edirne ulaşım sistemini yürüten ETUS’un 1 sene içinde 3.üncü zammı yaptığını ve Edirne halkının kaderiyle oynadığını belirterek yapılan zamlara tepki gösterdi. Akmeşe konuşmasında, “1 senede ulaşıma 3. Zam yapıldı. Geçen yıl Ağustos ayı içerisinde % 12’lik zam, Mart 2018’de % 8’lik zam ve son olarak ta Eylül meclisinde alınan kararla % 20’lik nakitlerde bir zam yapıldı.

Bu zamları akılla mantıkla izah etmek gerçekten çok zor. Topladığınız zaman bir senede % 30’u geçen bir zam ulaşıma yapıldı. Belediyenin görevi de bildiğiniz gibi millete iyi hizmet sunmaktır. Bunların arasında ulaşımı kolaylaştırmak, ve vatandaşlarımızın ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak en önemli görevler arasındadır.” Dedi.  

Serhad Birlik’in iyi yönetilmediğini  ifade eden Akmeşe; “Bunun alt taşeron firması Serhad Birlik ve onun başkanı da Hakan Giyik’tir. Ulaşım Komisyon Üyesi, Belediye Meclis Üyesi aynı zamada da Serhad Birlik Başkanı.  Yani bu nedemektir biliyormusunuz, Davulla tokmak sizde hem çalıp hem oynamak demektir. Bu zamlarla Serhad Birlik kendini düşünmüştür. Serhad Birlik iyi yönetilmemektedir. Ama bu iyi yönetilmemenin ve zarar etmenin faturasını da Edirne halkından çıkarmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Eğer bu işin içinde Recep Gürkan varsa oda sorumludur.  Dövizin artışını da bahne edebilirler ama işin gerçeği böyle değil. Bu zam Ağustos ayının başında meclis toplantısında komisyona sevk edildi. Bunu bahane etmesinler. Bu karar Türkiye’ye yapılan ekonomik saldırılardan önce alınmış bir karardır.” Dedi.

ETUS’un Edirne’de 225 aracı olduğunu ifade eden Akmeşe, 40 aracın Yıldırım semtinde hurdalıkta yattığını ve çalışmadığını belirterek; “10 tanesi gece nöbete kaldığı için yok. 10 araçta her gün bakımda. Geriye kalan araç sayısı 165 tir. Kış aylarında yoğun olduğu zaman Edirnelilere 140 araçla hizmet veriyorlar. Yaz aylarında da bu sayı 90 araca kadar düşüyor.  Şimdi  zam kararı aldılar da Edirne’ye daha mı iyi hizmet edecekler.? Vatandaş daha mı memnun olacak? Yine duraklarda beklemeyecek mi? Yine istif gibi minibüslere dolmayacak mı?    Bunların hepsi yine yaşanacak” dedi.

Bu zamların esas amacının altını “Batmış durumda olan Serhad Birlik’i kurtarmak” olduğunun altını çizen Akmeşe; “Hakan Giyik’in Meclis toplantısından sonra Sayın Recep Gürkan’ın odasında bizim meclis üyelerimize Recep Gürkan’ın gözünün önünde bir hadsizliği vardır. Eğer meclis üyelerine bir laf söyleyecekse gider mecliste söyler ve cevabını alır. Ama Belediye Başkanı odasında Kucağında 2 aylık çocuğu ile gelen Meclis üyemize ve diğer arkadaşlarımıza hakaret etme hakkını hiç kimseye vermiyor. Bakın ben Recep beyden bu konuyla ilgili görüntüleri istedim. Recep başkan da vericem dedi. Verirse ne söylediğini de sizinle paylaşacağım. Halkın yanında ve halkla beraber olan bizim meclis üyelerimize de yapılan bu hakaret karşılıksız kalmayacaktır. İl başkanı olarak bu konuyla bizzat ilgileniyorum veyakın takipçisiyim.” Dedi.

İstanbul’da da ulaşımda “İstanbul kart” olduğunu ve orada Ak Partili Belediye Başkanının geçtiğimiz günlerde uyguladığı “Pet şişelerini getiren vatandaşların ulaşım kartına ücret yüklendiğini hatırlatan Akmeşe; “Edirne Belediyesi  de artık bunlarla uğraşmalı. Zam yapmak kolay. Çoğunluk zaten sizde. Karar alırsın ve zam yaparsın. Ama insanları memnun edemezsiniz. Yine hizmet anlayışı sıfır.Yerel seçimlere çok az bir zaman kaldı. Edirneliler de bu anı sabırsızlıkla bekliyor. Edirnelilerin bu defa AK Parti’ye destek olacaklarını biliyorum. Edirneliler daha iyilerine layık. Çalışmalarımız da o yönde. İnşallah 31 Mart günü Edirne’de yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır” dedi.

 115 total views,  2 views today

Next Post

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Murat Emir Ekonomik ve Siyasal Krizden Çıkışın Çözüm Yollarını anlatmak için Edirne’de sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin Görevlendirmesi ile Edirne’ye gelen ve Edirne İl Örgütü’nden sorumlu Ankara Milletvekili Murat Emir “Ülkemiz derin bir ekonomik kriz yaşamaktadır. Bu ekonomik ve siyasal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp