İNAĞ “ÇALIŞMAMIZIN SEMERESİNİ ALIYORUZ”

admin

edesob-emin-inağEDESOB(Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlik Başkanı) Emin İnağ  Ramazan Bayramı  sonrası yaptığı açıklamada, Edirne’nin tanıtımı,turizmin gelişmesi  açısından yapılan çalışmaların semeresini almaya başladıklarını belirtti. Ramazan Bayramında esnafların alışverişlerden mutlu olduğunu söyledi.

İnağ; “uzun süredir yapılan çalışmaların sonuçlarını alıyoruz. Ben burada başta Edirne Belediyemiz olmak üzere, yapılan çalışmalar  Ramazan Bayramında  olumlu sonuçlarını  gösterdi. Tabii biz esnaf odaları olarak, Ticaret Odamız Valimizin de bu konuda katkısı büyük oldu.Özellikle hediyelik eşya konusunda Valimiz çok duyarlı davrandı.

Bundan sonra hediyelik eşyalımızı çeşitlendirmeliyiz. Edirne esnafımız bayram tatilinden yararlanarak para kazanılabileceğini kanıtladılar.

Edirne esnafından şu ana kadar herhangi bin şikayet gelmedi. Bu çok sevindirici bir durum. Demek ki, biz AB standartlarını yakalamışız. Her ne kadar AB’ye girişte mesafe alınmıyorsa da, Edirne esnafımız AB kriterlerini yakalamış bu doğrultuda hizmet sunmaya devam ediyor. Bu yönde şikayetlerin bulunmaması Edirne  esnafımız açısından çok sevindirici bir gelişmedir” dedi

AVM’LE ESNAFIMIZA ZARAR VERİYOR

Edirne’de mantar gibi biten ve işyerlerinin önüne sergi açarak bölge esnafının iş hacmini daraltan AVM’ler konusuna değinen İnağ ; “  Bu sorun konfederasyonumuza kadar gitti. Biliyorsunuz en son çıkan pazarlarla ilgili yasa  ile konu gündeme geldi. Pazarcılar Federasyonu Başkanı da bu konu ile ilgili yoğun çalışması var.

Aslında bu çok yanlış bir şey. Biz AVM yetkililerine işyerlerinizi haftanın 7 günü  açın  fakat akşamları biraz erken kapatın. Özellikle  semt pazarlarının olduğu günler pazarcıların sattıkları ürünleri işyerlerinizin önünde sergilemeyin  diye önerdik. AVM’ler  tezgah açmanın ötesinde, fiyat politikası uyguluyorlar. Müşteriyi kendine çeksin diye pazarcıların sattıkları ürünleri alış fiyatına veriyor. Bu çok yanlış bir uygulama. Siz binlerce ürün  satıyorsunuz, pazarcının ekmeği ile oynamayın.

İşletme sahipleri bunu bilmesi gerekir. Bu yarın sosyal patlamaya yol açabilir.Herkesin bu piyasadan ekmeğini kazanmalı.Buna dikkate almak lazım” dedi

 101 total views,  2 views today

Next Post

TÜRKİYE’NİN BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ DOPİNGLİ ÇIKTI

– TÜRKLÜĞÜN YİĞİTLİĞİN SERGİLENDİĞİ KIRKPINAR’DA DOPİNG ŞOKU – EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI HAMDİ SEDEFÇİ:  – “ALTIN KEMERİ ALİ GÜRBÜZ’DEN GERİ ALACAĞIZ” 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 3 yıl üst üste başpehlivan olan Ali Gürbüz, dopingli çıktı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz’ün […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp