İNAĞ “ESNAFLAR FATURALARINDA ESNAF SİCİL NUMARASI KULLANMAK ZORUNDA DEĞİL”

admin

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Edirne ESOB’a son zamanlarda sıkça sorulan faturalarda esnaf sicil numarası kullanma zorunluluğu hakkında bir açıklama yaptı.
Emin İnag

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “2013 yıl sonu itibarı ile Birliğimize esnaf ve sanatkarların kullandıkları fatura ve benzeri belgelerde esnaf sicil numarası yada Türk Ticaret Kanunundan kaynaklanan diğer yükümlülüklerin yer alıp almayacağına dair sorular geldi. Edirne ESOB olarak Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde TESK bir genel yayınlayarak konuya açıklık getirmiştir.” Dedi.

Emin İnağ “TESK tarafından yayınlanan genelgede, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunda Ticaret Unvanı Kullanma Zorunluluğu başlığında tacirlere çeşitli yükümlülükler getirilmiştir. Dolayısıyla, esnaf ve sanatkârların kullandığı belge ve faturalarda 6102 sayılı Kanunun 39. maddesinde bulunan sicil numarası ve benzeri bilgilerin yer alması zorunluluğu bulunmadığı bildirilmiştir.” Dedi.

 23 total views,  8 views today

Next Post

Her Şey Edirne’niz İçin!

Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, yeni yılın ilk gününde Esentepe ve Şükrüpaşa Mahallesi’nde kapıları çalmaya devam etti. Edirne’de değişim rüzgârı estirmek için tanıtım çalışmalarını sürdüren Günşen, ev ziyaretlerinde bulunarak halkın sorunlarını dinledi. Her adımı tarih kokan bir şehirde yaşadığımızı ifade eden Prof. Dr. Ahmet Günşen, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp