İnağ “İş Güvenliği Eğitimlerimiz Devam Ediyor.”

admin

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” 30 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 29 Aralık 2012 tarihinden itibaren de Kanun kapsamındaki yönetmelikler yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikler hakkında esnaf ve sanatkarların bilgilendirilmesi amacıyla Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı odalar tarafından eğitim toplantıları sürüyor.

Söz konusu yasa hakkında odalar olarak bilgilendirme toplantılarına devam ettiklerini bildiren Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Birliğimize bağlı meslek odalarımız üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla eğitim ve bilgilendirme toplantılarına devam etmekteler. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilişkili birçok yönetmelik hazırlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmeliklerde belirtildiği üzere çalışan sayısı ve risk grubu gibi özelliklere göre işletmelerin yükümlülükleri de değişiyor.

Biz Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve bağlı odalar olarak tüm üyelerimizin ilgili yasa konusunda bilgilendirilmesi amacıyla toplantılar düzenlemekteyiz. Ancak üyelerimiz piyasada gezerek işletmeleri cezai yaptırımlara maruz bırakmakla tehdit eden ve para talep eden kişiler olduğunu bizlere bildirdiler. Tüm üyelerimiz konu hakkında bilgi almak için bağlı bulundukları odalar ile irtibata geçebilirler. Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı tarafından onaylanmış Edirne ilinde faaliyet gösteren yetkililerin listeleri yine bakanlığın web sayfasından temin edilebilir. Konunun hassasiyetine binaen üyelerimizin acele etmeden odaları ile irtibat halinde yükümlülüklerini yerine getirmeleri yanlış kişiler ile karşılaşmalarını engelleyecektir.” Dedi.

Edirne Merkez’de 5 meslek odası, Keşan ve İpsala’da ise Edirne ESOB’a bağlı odaların tamamının bilgilendirme toplantıları yaptığını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Esnaf ve sanatkarlarımızı ilgilendiren tüm konularda Birliğimize bağlı odalarımız hassasiyet ile çalışmalar yürütmekteler. Üyelerimizin de aynı şekilde odaları ile bağlantılarını koparmamaları gerekmektedir.” Dedi. Emin İnag

 127 total views,  2 views today

Next Post

GÜZELLİKLERİ DE GÖRELİM

                             GÜZELLİKLERİ DE GÖRELİM Ulusal televizyon ve gazetelerde her gün temcit pilavı gibi sunulan haberleri bu arada iç karartan görüntüler açıkoturumlar, siyasilerimizin bitmek bilmeyen dalaşmaları, söz düelloları nedeniyle insanlarımız hayatlarından beziyor içleri kararıyor. Böyle bir ortamdan halkın etkilenmemesi mümkün mü? Halk, büyüklerimiz, başımızdakiler böyle yapıyor, birbiri ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp