İNAĞ, “mahalle yollarımız çok dar araçlar geçemiyor”

admin

????????????????????????????????????

Edirne Merkez Babademirtaş Mahalle Muhtarı Haluk İnağ, mahallesinin sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Mahallemiz eski yerleşim alanlarından biri olduğu için oyun alanları yeşil sahalar ve park yerleri çok az. Böyle yerlerin yapılmasını talep ediyoruz. Fakat mahallede boş alan yok. Belediyemizden talebimiz bu tür yerlerin açılması.

Bir de yollarımız çok dar, Kentsel dönüşüm gündemde. Bu uygulamanın mahallemizden başlanmasını arzuluyoruz. Bu uygulama ile eski evlerin yola dâhil edilmesini yollarımızın genişletilmesini istiyoruz.

BOŞ ARSALAR ORMAN GİBİ  

Mahallemizden Minibüsler ve otobüsler geçemiyor. Yollar çok dar.    Diğer taraftan mahallemizde boş yerlerin sahipleri ilgilenmediği için ormanlık ve çöplük alanına dönüşmüş durumda. Buraları madde bağımlıları ve içki kullanan kişilerin mekânına dönüşüyor. Halk buralardan geçmeye çekiniyor.

TREDAŞ konusu da ayrı bir dert mahallemiz sokaklarındaki lambaların bir bölümü yanmıyor. Bu kurumun merkezinin Tekirdağ’a taşınması işlerimizin gecikmesine neden oluyor. Yollardaki lambaların kontrol edilmesi gerekir.

ESKİ ASKERİ KIŞLA DUVARI TEHLİKE SAÇIYOR

Mahallemizin sağlık ocağının üstünde bulunan daha önceleri 2. Hudut Taburu olan ardından Sağlık Müdürlüğüne devredilen binanın çevre duvarları tehlike oluşturuyor. Bu duvarlar taş olduğu için yerlerinden oynamış aşağı düşüyor.

Çevrede yaşayan vatandaşlar tehlike altında biz konuyu ilgili yerlere ilettik çözüm bulunamadı.

Bu arada Saraçhane semtimizin dört yol ağzı kahvelerin olduğu yere trafik akışını sağlamak için göbek yapılmalı. Ayrıca tarihi Saraçhane köprümüzün de işlerlik kazanması, ışıklandırılması lazım.

KIRKPINAR’A GİDEN YERLER IŞIKLANDIRILMALI

Kırkpınar yaklaşıyor oraya giden yolların düzenlenmesi gerekir. Saraçhane’den Sarayiçine giden setlerin çevresinin düzenli hale getirilmesi, ışıklandırılması lazım. Sarayiçine girişteki  köprünün çok yakınından kanalizasyon akıyor.Bu konuda halktan tepki alıyoruz. Daha önceleri söyledim.

KANALİZASYONUN YERİ DEĞİŞMELİ

Bu kanalizasyon yerinin aşağı kaydırılmasını Kırkpınar’a gelenlerin bu kirliliği görmemesini istiyoruz. Burası çok çirkin görünüyor, çevreye pis koku geliyor, yetkilileri bir kez daha uyarıyorum. Bir de mahallemizin girişinde iki yolumuz var burası trafik açısından çok önemli. Bu yollar tehlike oluşturuyor. Polisevi, Üç şerefeli Camisinin yanında park eden araçlar trafik akışını engelliyor. Burası trafik kazası açısından endişe verici bir yer. Bir diğer yol ise Belediye yanından çıkışta eski TREDAŞ’ın olduğu yerin arası çok kötü vaziyette yola araçlar park ediyor yol çok daralıyor geçilmesi imkânsız duruma geliyor. Bir araç geldiğinde diğerinin gerisin geriye çıkması gerekiyor. Yol o kadar daralıyor. Burada İl Trafik komisyonu önlem alması lazım. Buradan büyük araçlar dönemiyor” dedi.

 51 total views,  2 views today

Next Post

Köy Enstitüleri kuruluşunun 76. yılında anıldı

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 76. Yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik yapıldı. Kuruluşun yıldönümü olan 17 Nisan günü ETSO giriş salonunda çeşitli köy Enstitü görüntülerini yansıtan fotoğraf sergisi açıldı. Sergi Trakya’nın dört bir yöresinden gelen öğretmenler ve öğretmen yakınlarınca ilgi ile izlerdi. Sergiyi Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp