İNAĞ “Meslek Edindirme Kurslarımızın Sonuna Geldik”

admin

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Çalışma ve İşkur Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen “Pasta Yapım ve Sunumu” eğitimleri son haftasına girdi. İşbirliği çerçevesinde düzenlenen eğitimler çerçevesinde 25 kursiyere pasta yapım ve sunumu hakkında mesleki eğitim verildi.
Eğitimleri izlemek üzere Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Çalışma ve İşkur İl Müdürü Şengül Çıldam kursiyerleri ziyaret ettiler. Usta öğretici olarak Muzaffer Güker tarafından verilen kurslarda katılımcıların çok başaralı olduğunu yerinde gördüğünü belirten Çalışma ve İşkur İl Müdürü Şengül Çıldam “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Kurumumuz 4 meslek dalında kurs başlattı. Bu kurslarımızdan Bilgisayar Destekli Muhasebe kursumuz geçtiğimiz hafta sona erdi. Katılımcılarımızın tamamının yapılan sınavda başarılı olması bizleri mutlu etti. İşkur olarak sürekli denetlediğimiz kurslarımızı bende yerinde incelemek istedim. Kursiyerlerimizin başarılı çalışmalarını yerinde görmek beni çok mutlu etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Emin İnağ bu kurslarda gösterdikleri gayretten ötürü çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ’da kursiyerlerin sağlamış olduğu başarıdan dolayı çok memnun olduğunu belirterek “Edirne ESOB olarak üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda çalışmalar yaptık. Tespit ettiğimiz meslek dallarında İşkur ile işbirliği içerisinde 4 meslek edindirme kursu açtık. Kurslarımıza katılan kursiyerlerimiz büyük gayret gösterdiler, dersleri veren öğreticilerimizde işlerinin uzmanları sonuç olarak başarılı ve faydalı bir eğitim oldu. Pastacılık kursumuzu Şengül Hanım ile beraber denetlemek istedik, gördüğümüz başarı bizleri çok mutlu etti. Kurs öğretmenimiz Muzaffer Bey’e çok teşekkür ediyorum. Kurslara katılıp başarı ile bitiren kursiyerlere Milliği Eğitim Bakanlığınca onaylı belge verilecek. Bu kursları bitirip belgelerini alan kursiyerlerimiz bir işyerinde işe başladıklarında işveren-lerimize SGK prim desteği uygulanacak.” Dedi.
Kursiyerler tarafından hazırlanan ürünleri inceleyen Emin İnağ ve Şengül Çıldam Kursiyerler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.DSC_0037

 45 total views,  2 views today

Next Post

BU NE DEMEK OLUYOR..?

Daha önceleri, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya konuyu gündeme taşıdı. Kırkpınar iyi idare edilmiyor, burada olanlardan biz haberdar olmalıyız mealinde sözler söyleyip bu etkinliğin sahipliğine soyundu bir anlamda belediyenin işlerine el attı. Daha sonra Belediye Başkanı bu konuya toplantıda öylesine değindi. Bu iş burada kaldı derken, bir baktı ardından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp