İnağ “Valimize Esnafın Durumu Hakkında Bilgi Verdim”

admin

Edirne Valisi Hasan Duruer ile yaptığı görüşme hakkında açıklama yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Emin İnağ, bu görüşmenin çok yararlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti” böylece esnaf arkadaşları hakkında görüşlerimizi valimize iletme imkanı buldum.Bu ziyaret sırasında yaptıklarımız projeler konusunda bilgi verdik. AB’ye başvuruda bulunduğumuz 5 projemizden ikisi kabul edilmiş durumda. Bunlardan birisi Traklarla ilgili projemiz bir diğeri ise esnaf ve sanatkarlarımızın ithalat ve ihracatına yönelik projemizdir. Valimize bu projelerin onaylandığını bildirdik ve bu projelerimizle ilgili bilgiler verdik.
İŞ KUR’LA BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZ VAR
Bunun dışında İş-Kur ile birlikte yapmayı planladığımız bilgisayarlı muhasebe,saç bakımı,aşçı yardımcılığı ile ilgili kurslar hakkında da kendilerimi bilgilendirdik.Bu kurslarda eğitilen kişilerin istihdamı önemli inşallah kendilerine iş imkanı sağlayabiliriz.
Sayın valimiz çalışmalarımızda her zaman yanımızda olduğunu belirtti .Biz, bundan mutluluk duyduk devletimizin gücünü arkamıza almak esnaflarımıza güven verecektir. Böyle bir güç aldığımızda görevlerimizi daha şevkle yaparız.Bu arada Valimize birliğimiz hakkında da bilgi verdik. Şu anda Edirne genelinde esnaf sayımız 15 bin 40. İl ve ilçelerimizdeki odalarınız hakkında da Valimizi bilgilendirdik.Edirne merkezde 10 odamız bulunuyor.İl genelinde ise 34 meslek odamız var. Valimize odaların görevleri konusunda bilgi ilettim.

 1,481 total views,  5 views today

Next Post

Selimiye Meydan Projesine UNESCO'dan Onay

Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO), Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Selimiye Camisi ve Külliyesi’nin bulunduğu alanı yeniden düzenlemeyi amaçlayan projeyi onayladı. Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (Unesco), Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınanSelimiye Camisi ve Külliyesi’nin bulunduğu alanı yeniden düzenlemeyi amaçlayan projeyi onayladı. Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp