İNAĞ”ESNAFLARIMIZ KIRKPINAR’I İYİ DEĞERLENDİRMELİ”

admin

DSC_7543Edirne Esnaf ve sanatkarları Odası Başkanı  Emin İnağ, Kırkpınar geldiğinde her Edirneli gibi  kendisinin de heyecan duyduğunu, Kırkpınarın  Edirne açısından  farklı bir yeri olduğunu,bunun çok işi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bu yıl 652’ncisi yapılacak Kırkpınar etkinlikleri süresince Edirneli esnaf arkadaşlarına çok önemli görevler düştüğünü, yurt içi ve yurt dışından gelecek turistlere Edirne esnafının bölge halkına yakışır şekilde saygılı davranıp gelen konukları  “yolunacak kaz” gibi görmemeleri gerektiğini belirterek şunları  kaydetti “ Bilindiği gibi Edirne’miz Selimi Camisinin UNESCO  tarafından  bir dünya kenti, dünya kültür mirası haline dönüştürülmüş durumda.

Bu Edirneliler özellikle esnaflarımız  açısından avantajlı yararlanılması gereken  bir   durumdur. Hepimiz bunun bilincinde olmalıyız.İşyerimize gelen misafirlerimize saygıda kusur etmemeliyiz.konuklara her zaman güler yüzlü davranmalı işyerlerimizin hijyenik olmasına özen göstermeliyiz .Bunu yapmış olmamız daha sonraki  günlerde Edirne’ye turist sayısının artması anlamına gelecektir. Bu arada gelen konuklara saygısızca davranma girişiminde olanlar vatandaşlarımız tarafından da ikaz edilmeli, gereğinde telefonla ilgili yerlere duyurulmalıdır.

Edirne imajını kötü göstermeye,kentimizin imajını  zedelemeye kimsenin hakkı olamaz. Bu konular daha önceleri Edirne Belediyemizle  birlikte  esnaflarımızla yapılan  eğitici toplantılarda da dile getirildi.

Esnaf arkadaşlarımızın bu uyarıları dikkate alacağını, gelen konukları en iyi şekilde ağırlayacaklarına inancım tamdır. Kırkpınar’ın  bölgemiz insanı için düğün,bayram  olduğunu unutmamalıyız” dedi

 175 total views,  2 views today

Next Post

ÇİFTÇİLER ÜRETTİKLERİ İLE GEÇİNEMİYOR

Tarım girdilerinin her geçen gün artış göstermesi, ürün fiyatlarının yerinde saymasıyla tarımda çalışanların geçimi her geçen gün daha da zorlaşıyor. Toprağı ile geçimini sağlayamayan zarar eden köylüler sonunda evlerini barklarını terk ederek sanayi bölgelerine göç ediyor. Sınıf değiştirip yaşamlarının daha sonraki bölümünü işçi olarak sürdürüyorlar.       Bu göçler sonunda köylere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp