İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER

admin

fikri_yalin_koseOldukça gergin ve stresli geçen bir mahalli seçim propagandaları sonunda, kazanan ve kaybedenler belli oldu. Beş yıl süre ile görev yapacak mahalli yöneticilerimiz mazbatalarını alarak koltuklarına oturdular.

Belediye Başkanları Meclis üyeleri ile birlikte yaptıkları açıklamalarında dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Bunlar ülkemiz ve bölgemiz açısından çok önemli. Barışın huzurun olmadığı yerde insanların mutlu olması mümkün değil.

Hafta sonunda ilçelerdeki Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerimiz mazbatalarını aldı. Belediye Başkanlarının görevlerine başladıkları sırada konuşmalarına bakıyorum, tamamına yakını, seçim sonunda siyasi parti kimliklerini bir yana bırakarak, kendisine oy versin vermesin herkese eşit hizmet vereceklerini, alacakları kararlarda halkın bilgisine başvurulacağını, halkın onayı olmayacak bir iş yapmayacaklarını ifade ettiler.

Demokratik kitle örgütleri ile dayanışma içinde olacaklarını, onların fikirlerine başvurulacağını belirttiler. Bu yaklaşım belediye başkanlarının yükünü azaltan kendisine yönelik eleştirileri en aza indirecek ifadeler olacaktır.

Özellikle Edirne’mizde bugüne dek yeterince yararlanılmayan, mahalli idareler, Üniversite ve demokratik kitle örgütleri arasındaki bağlar bundan böyle daha güçlü hale gelip, bölgemiz yararına olacak hizmetlerde el birliği, güç birliği sağlanırsa bundan kazançlı çıkacak Edirne olacaktır.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a mazbatasını alıp belediyeye gelişinde büyük ilgi vardı. Folklor ekibi ve davul zurna ile karşılandı. Binlerce Edirneli, belediye önüne gelerek kendisine sevgi gösterisinde bulundu.

Bu ilginin yeni başkanı da mutlu ettiğini sanırım. Orada yaptığı konuşmasında da bunu ifade etti. Dileğimiz görevi sırasında bu sevginin devam etmesi.

Recep Gürkan imkânları çok daha iyi olan dokunulmazlığı bulunan herkesin sahip olmak için can attığı bir görevden fedakârlık yaparak bu göreve soyundu.

Belediye başkan adayı olduğundan bugüne kadar kendisine çok iftiralar atıldı. Ne acıdır ki, bölge halkımız dedikoduya fazla itibar gösteriyor.

Birçoğu doğru olup olmadığını dikkate almadan söylenen bu karalamalara değer veriyor. Kendisini suçlayanlar, mesnetsiz suç yükleyenlerin arasında bizim meslektaşlarımızın da olması Başkana yönelik eleştirilerde önderlik etmeleri ayrı bir konu. Tüm bu suçlamalara ve Eski Belediye Başkanı Sedefçinin hakarete varan sözlerine rağmen Gürkan’ın bu suçlamalara ayni sözlerle yanıt vermemesi belki de belediye başkanlığını kazanmasında en büyük etken oldu.

Sosyal Demokrat parti adayları arasında geçen bu olumsuz tablo ve ona destek verenleri ibretlik olarak kabul etmek bunun bir daha tekrarlanmaması için önlem almak gerekir. Bunlar bir yana seçilen belediye başkanlarını söylemleri tüm bu acı anılara sünger çekecek nitelikte.

Belediye Başkanlarının tamamının sözleri halkı kucaklayacak barışı yaygınlaştıracak nitelikte.

Bölgemize özellikle barışın, dostluğun kardeşliğin merkezi durumunda olan Edirne’miz insanına yakışacak görüntüler. Bu görüntüyü bozup küçük hesap peşinde koşmak isteyenlere halkımız fırsat vermemeli. Bu tür kişilerde dedikodu üretenlerden halkımız çok çekti.

Böyle tahribat yapanlar yaptıkları ile kaldı utanmasını bilenler utandı. Bu duygulardan yoksun olanlar ise, iş pişkinliğe verip hiçbir şey olmamış gibi yaşamlarını sürdürecekler. Belediye başkanı Gürkan’ın makamında mutlu bir aile tablosu ile görüntülenmesi de bazı kişilerin asılsız dedikodularının en güzel yanıtı oldu. Gürkan bu görüntüsü ile ben buyum dedi.

Bu sırada makam koltuğunu beyaz olması da sanırım bir mecazi mana ifade ediyordu. Yapılacak icraatın, hizmetlerin lekesiz ve ak olması anlamına geliyordu. Günahı ile sevabı ile seçim döneminin tartışmaları geride kaldı. Gün bundan sonra hizmet günü, Edirne’nin yığınla biriken sorunlarını birbiri ardına çözme günü. Sözün bittiği icraatın start alacağı gün. Belediye Meclisi farklı partilerden oluşsa da Edirne’nin yararına olacak konularda herkesin bir noktada birleşeceği kanısındayım.

Zira burada yapılacak hizmetler şu ve bu siyasi partinin yararına değil, tüm halkımızın menfaatine olacaktır. Belediye Meclisi de buna katkı sağlarsa bu başarı onların artı hanesine yazılacaktır. Belediye meclisimizin çok değerli üyelerinin bu bilinçle hareket etmeleri, kentimize yapılacak hizmetlerin gelmesini daha da kolaylaştırmış olacaktır.

Belediye Meclisi ilk toplantısını mazbata almalarının ardında beş gün sonra yapacak. Başta Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere, tüm belediye meclis üyelerimize başarılar dilemeyi bir görev sayıyorum.

 111 total views,  2 views today

Next Post

İlk Başkan Vekili Yalçıner'i Beyaz Koltukta Heyecan Bastı

Belediye Başkanı Recep Gürkan Mazbatasını almasının ardından Milletvekilliğinden istifa etmek için Ankara’ya gitti.Belediye Başkanını vekaleten CHP Belediye Meclis Üyesi Serdar Yalçıner temsil ediyor. Belediye Başkanı Gürkan’ın kendisi yerine vekalet görevini kendisine verdiğini belirten Serdar Yalçıner, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti; “ Ben Belediye meclisi görevini üçüncü kez yapıyorum.Bu dönemde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp