İpsala 17 Nisan’da 10 bin kişiyi ağırlayacak

admin

İpsala 17 Nisan'da 10 bin kişiyi ağırlayacak

 

 

 

 

 

 

 

İpsala Türkiye’nin genel de Avrupa’ya özelde Balkanlara açılan önemli bir kapısıdır. Osmanlı döneminde günümüze uzanan Trakya, Balkanlar ortak tarihi, kültürel yakınlığı, dost ve akraba toplulukları kapılarımızın bir birimize daima açık olmasına vesile olmuştur. Geçmişte ve günümüzde bu kadar önemli bir misyonu olan İpsala, 17 Nisan Pazar günü gerçekleşecek Kutlu Doğum programına ev sahipliği yapıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ’in bizzat katılımı ile tüm Balkanlar ve Batı Trakya Türkleri de bu buluşmada bir araya geliyor.

“Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” teması ve “İnsanlığı yüceltmek, insanlığı diriltmek ve insanlığı yaşatmak için gelin birlik olalım!” çağrısı etrafında kutlu doğumunu idrak edeceğimiz bu yıl, Balkanlardaki birbirinden değerli isimlerin bir araya gelmesine de vesile olacak.

Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun da davetli olduğu ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Balkan ülkelerindeki soydaş Milletvekilleri, Büyükelçiler, Konsoloslar, Müftüler dâhil 5000’den fazla misafirin ağırlanacağı etkinlik için, İpsala Kaymakamı Eyüp Özdemir ve Belediye Başkanı Mehmet Kerman programla özel olarak ilgileniyor ve çalışmalar yapıyor.

“Balkanlar Kutlu Doğum İçin İpsala’da”  buluşması için İpsala’ya gelecek değerli isimler arasında Bosna Hersek’ten Hüsein Efendi Kavazoviç, Bulgaristan’dan Dr. Mustafa Haci Aliş, Hırvatistan’dan Prof. Dr. Aziz Hasanoviç, Karadağ’dan Rifat Feyziç, Kosova’dan Naim Ternava, Makedonya’dan Süleyman Efendi Recebi, Romanya’dan Murat Yusuf, Slovenya’dan Dr. Nedžad Grabus, Batı Trakya’dan İbrahim Şerif, Sn. Ahmet Mete, Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm bulunmaktadır.

17 Nisan Pazar günü 14:00’te İpsala Fuar alanında gerçekleşecek, Kutlu Doğum Programı için tüm hazırlıklar büyük bir heyecanla devam ediyor.

 

 

 

 75 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU mera fonu paralarını sordu

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e süt üreticilerinden ve hayvancılık alanında iştigal eden üreticilerden mera fonu kapsamında kesilen paraların miktarını ve hangi mera ıslah çalışmalarında kullanıldığını sordu.                     Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp