İpsala Esnaf Odası Başkanı İlhan Dalkıran Güven Tazeledi.

admin

İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu  bugün İpsala Belediyesi Düğün Salonunda yapıldı.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (6)kpk

Saat 11:00’de başlayan Genel Kurula, oda üyeleri, İl ve ilçe Oda temsilcileri, CHP İpsala Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, Ak Parti İpsala Belediye Başkan Adayı Mehmet Kerman ve çok sayıda davetli katıldı.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (44)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (56)

 

İlk olarak Divan Başkanlığı oluşturuldu. Divan Başkanlığına Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Meriç Esnaf Odası Başkanı Yunus ATAY, Divan Başkan Vekilliğine İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyelerinden Mehmet Berber oy birliği ile seçildi.  Ardından saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okundu.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (19)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (23)

 

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (26)

 

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (27)

Genel kurulda bir konuşma yapan İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlhan Dalkıran; Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar almış olduğumuz sorumlulukların bilinciyle üyelerimize en iyi hizmeti sunmaya gayret gösterdik. Bu anlamda sizler bizlere her zaman ışık oldunuz, güç oldunuz.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (39)

Bizler de yönetim ve denetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber sizlere hizmet vermekten kıvanç duyuyoruz. Bu arada Tüm İslam aleminin ve değerli üyelerimizin mübarek mevlit kandillerini kutlar, böyle güzel bir günde alacağımız kararlarımızın başta ülke esnaf sanatkarlarımıza, daha sonra da ilçemizde faaliyet gösteren esnaf sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diler,  bu duygu ve düşüncelerle beni ve yönetim kurulu arkadaşlarımı ibra ederek bizleri akladığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim.” Dedi.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (87)

Konuşmasına İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 2010-2011-2012-2013 tarihleri arasındaki çalışma raporunu anlatarak devam eden Başkan Dalkıran, 10 Ocak 2010 tarihinde göreve geldiklerini ve 4 yıllık bir çalışma programını geride bıraktıklarını belirterek; “Odamızın başlıca en önemli görevi üyelerimizin çıkarları doğrultusunda hizmet vermek ve Üyelerimiz ile Odamız arasındaki dürüstlüğü ve güveni korumaktır.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (85)

Gerekli olan meslek disiplinini ahilik ilkelerine bağlı kalarak sürdürmeye devam ediyoruz. Bizler de bağlı bulunduğumuz Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızca, Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonumuzca ve Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğimizce, alınan kararların ve çıkarılan kanunların, tarafımıza gönderilen genelgelerin, ilçemizde faaliyet gösteren esnaflarımıza zamanında tebliğ edilmesini ve harfiyen uygulanmasını sağlamak. Üyelerimizin Bağ-kur’a kayıt olmak, Bağ-kur’dan kayıt sildirmek veya Bağ-kur’dan emekli olabilmeleri için her zaman kendilerine yol gösterdik ve yardımcı olduk. Esnaf  ve Sanatkarlar Odamıza üye olan vatandaşlarımızın üye kayıtlarını sürekli güncelleyip, Bakanlık nezdinde de güncel kalmasını sağladık. Esnaf ve Sanatkarlarımıza yönelik eğitim seminerleri düzenledik ve üyelerimize bilmeleri gereken tüm bilgileri bu seminerlerde uygulamalı bir şekilde anlattık.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (42)

Bu seminerlerin sonunda da kendilerine eğitim sertifikaları verdik. Yine Bunun yanında Esnaf ve Sanatkarlarımızın 3308sayılı kanuna göre kalfalık, ustalık, ve usta öğreticilik belgelerini alabilmeleri için Keşan Çıraklık Eğitim Merkezi ile koordineli çalışarak belge almalarını sağladık. Basit usulde vergi mükellefi olan Esnaf ve Sanatkarlarımızın muhasebe kayıtlarının zamanın tutulması, Beyanname döneminde vermeleri gereken beyannamelerini zamanında verebilmeleri için gece-gündüz çalışarak onlara en kaliteli muhasebe hizmetini sunduk.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (10)

Bizler İpsala Esnaf Sanatkarları Odası Yönetim kurulu olarak, ilçe merkezimizde, beldelerimizde ve köylerimizde faaliyet gösteren tüm Esnaf ve Sanatkarlarımıza kaliteli hizmetler vererek, onların mağdur olmalarını engelledik ve layık oldukları hizmeti kendilerine sunmaya çalıştık. 4 yıllık görev süresi sonunda sizlerin memnuniyetine layık olmak, bizim için onur kaynağı olacağı gibi, bundan sonraki çalışmalarımızda da büyük destek olacaktır.”dedi.

 

Daha Sonra Denetim Kurulu tarafından 2010-2011-2012-2013 faaliyet raporu okundu. Ardından Başkan Dalkıran tarafından Gelir Gider Bilançosu okunarak üyeler tarafından oylandı.

Başkan Dalkıran ve Yönetim kurulu üyeleri Basın mensuplarına fotoğraf çektirdikten sonra son olarak Üyelerin oy kullanma işlemi gerçekleşti. İpsala Esnaf ve Sanatkarlar Odası Seçimi mevcut başkan İlhan Dalkıran’ın oluşturduğu tek liste ile gerçekleşti. Üyelerin katlımı ve Başkan Dalkıran’a olan ilgisi fotoğraflara yansıyan ayrıntılar arasında yer aldı.  Dalkıran’ın Başkan olarak tekrar güven tazelediği seçimde Yönetim şu isimlerden oluştu;

Başkan : İlhan DALKIRAN

Yönetim Kurulu; Ramadan KARAMAN, Osman ÖZ, Hasan YARADILMIŞ, Hamit KAYIN, Salim KARABIYIK, Serdar TOROSLU.

Denetim KURULU;  Cengiz TOKCAN, Onur ŞEKER, Ertan KOYUTÜRK.

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (6)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (12)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (24)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (28) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (30) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (31) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (33)


İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (52)
İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (57) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (59) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (61) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (65) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (67) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (68) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (70) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (72) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (74) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (76) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (78) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (81) İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (82)

İPSALA ESNAF ODASI SEÇİMİ (101)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 49 total views,  2 views today

Next Post

GEÇMİŞİ BIRAKIN BUGÜNE BAKIN

Son birkaç yılda ülkemizde özellikle siyasilerimiz arasında ilgi gören, gittikçe yaygınlaşan anlayışa göre ortaya atılan suça kılıf hazırlama alışkanlığı giderek yaygınlaştı. Örneğin siyasi partileri ilgilendiren bir suç mu söz konusu oldu. Bakıyorsunuz muhatapları o olaydan olumsuz etkilenecek olanlar anında o suçu geçmişte benzerleri veya kendilerince emsal olabilecek bir suçu örnek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp