İPSALA’da 23 Nisan Coşkusu

admin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi İpsala’da da törenlerle kutlandı.

İlk tören saat 9.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı.

ipsala 23 nisan kutlamaları (15)

İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan bayram alanına geçildi.

İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, 1.Hudut Tabur Komutanı P.Yb. Rauf Öztürk ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.

ipsala 23 nisan kutlamaları (14)

İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdür V. Salih Mehmet Engin tarafından yapıldı.

ipsala 23 nisan kutlamaları (12)

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında belirleyici rol oynayan en önemli adım olduğunu ifade eden Engin, “Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk’ün çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan’ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, öğrenciler 23 Nisan şiirlerini okudu.

İlçemizde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, 1.Hudut Tabur Komutanı P.Yb.Rauf Öztürk ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman tarafından verildi.

Tören, Atatürk İlkokulu ve Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinin gösterileriyle devam etti.

ipsala 23 nisan kutlamaları ipsala 23 nisan kutlamaları (1) ipsala 23 nisan kutlamaları (2) ipsala 23 nisan kutlamaları (3) ipsala 23 nisan kutlamaları (4) ipsala 23 nisan kutlamaları (5) ipsala 23 nisan kutlamaları (6) ipsala 23 nisan kutlamaları (7) ipsala 23 nisan kutlamaları (8) ipsala 23 nisan kutlamaları (9) ipsala 23 nisan kutlamaları (10) ipsala 23 nisan kutlamaları (11)
ipsala 23 nisan kutlamaları (13)

 

 

 368 total views,  6 views today

Next Post

Keşan Belediyesi Çocuk Şenliği’ne büyük ilgi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Keşan Belediyesi tarafından 23 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenlenen Çocuk Şenliği çocuklardan büyük ilgi gördü. Saat 13.00’te Mehmet Gemici Cennet Bahçesinde Keşan Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başladı. Gösteri izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Gösterinin ardından Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp