İPSALA’da Bayramlaşma Töreni

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

İpsala’da Kurban Bayramının ilk günü olan Salı günü yapılan protokol bayramlaşma törenine CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Tabur Komutanı P.Yarbay Rauf Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tuncay Başer, Daire Amirleri, Belde Belediye Başkanları, Muhtarlar, Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile halk katıldı.

ipsala_bayram

Günün ilk konuşmasını CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan yaptı. Gürkan, konuşmasında; “Yine hep birlikte bir bayramı karşılamanın ve kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Siyasete girmenin benim açımdan en güzel taraflarından biri her bayramda İpsala’ya geliyor olmam. Gerçekten baba ocağında bulunmak, doğru dürüst nefes almak, doğduğumuz topraklarda ilçemizin güzel insanları ile bayram kutlamak ayrı bir keyif, ayrı bir mutluluk, ayrı bir heyecan. İpsala çok çalışkan bir Kaymakam’a sahip. Burada sadece ben söylemiyorum. Görüştüğüm herkes aynı şeyde hem fikir, hem de müttefik. Sayın Kaymakamımız gecesiyle, gündüzüyle İpsala’ya ne katabiliriz, İpsala’nın farklılaşmasını daha ne kadar arttırabiliriz arayışı içerisinde, çabası içerisinde hem Milletvekili olarak hem de bir İpsalalı olarak kendilerine çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Tabi Ulu Önder Atatürk’ün bir sözü var. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyor benim çok sevdiğim çok değer verdiğim bir söz. Benim için ise söz İpsala’ysa gerisi teferruattır. Önemli olan İpsala’mızın yükselmesi, büyümesi ve gelişmesi. Zaten siyasette bunun için varım. İnsanların refahı, mutluluğu ve yaşam standartlarının yükselmesi için. Bu anlamda hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan, bir parti gözetmeden memleketimiz için, insanlarımız için, hemşerilerimiz için elimizden ne geliyorsa sonuna kadar yapmaya hazırız, kararlıyız. Bugün bayramınızı bir kez daha kutlarken ülkemizin değişik illerinden gelerek görevleri nedeniyle İpsalalı olan, İpsala’ya hizmet eden başta Komutanımız olmak üzere tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve siz değerli hemşerilerimin bayramını bir kez daha kutlarken ailelerinizle, sevdiklerinizle, hep birlikte mutlu, sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi temenni ediyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

ipsala_bayram3

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın ardından kısa bir konuşma yapan İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, şunları söyledi;”Bayramlar, işte böyle kalabalığı seven geleneğince güzel oluyor, bugünde geçmiş bayramlardan daha kalabalığız. Ne mutlu İpsala’lı olarak bir aileyiz. Bunu hep beraber hissedebiliyoruz. Bugünlerde yardımlaşmanın, dayanışmanın daha çok hatırlanması gerekir. Büyüklerin hatırlanması gerekir. Mutlaka bayram ziyaretleri yapalım, başta anne ve babalarımızdan başlamak üzere. Şehit ailelerimizi ihmal etmeyelim. Çevremizde yetim ve ya yalnız yaşayan insanlar varsa mutlaka onların kapısını çalalım, ihtiyaçları var mı diye soralım. Emin olalım, bayramı gerçekten hissedeceksiniz. Bayram olduğunu anlayacaksınız. O insanların hayır dualarını bizim memleketimizi ayakta tutacak. Ben bu duygu ve düşünceler ile bu vatan için hayatlarını veren Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu yolda şehit verdiğimiz şehitlerimizi, edebi hayata intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Şu anda yaşayan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. Vatan savunmasında görev alan, şuanda bizim rahatlıkla bayramlaşmamızı sağlayan güvenlik güçlerimizi şükranla anıyorum. Hepinize tekrardan selam ve saygılarımı sunuyorum, bayramınız kutlu olsun” dedi.

ipsala_bayram2

Belediye Başkanımız Mehmet Karagöz yaptığı konuşmada “Bir bayramı daha büyük bir duygu içinde bu gün hep birlikte kutluyoruz. Gerçekten İpsala’mızda bayram törenlerinin çok ayrı bir anlamı var. Bölgemizde bulunan bütün insanlarımızla bayramın birinci günü bu meydanda toplanıp hep birlikte bayramlaşıyoruz. Bayramlar çok önemli günlerdir. Milli Bayramlarımız da dini bayramlarımız da Türk toplumunun ayrılmaz birer parçasıdır. Önemli olan bu bayramları bize armağan edenleri unutmamak, onları yad etmek onların bize bıraktığı eserleri son damlasına kadar koruyabilmek, inançla, özgürce onlara sahip çıkabilmektir. Bayram sevginin, kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın olduğu en önemli günlerdir. İçinde yaşadığımız dünyamızda insanların insanları katlettiği, insanların insanları çıkarları için yok etmeye çalıştığı acımasız bir dünyada yaşıyoruz. İşte bu acımasız dünyanın bize verdiği çok güzel örneklerle tespitler yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bayramlar mutlaka mutluluğu paylaştırmalı, mutlaka dayanışmayı arttırmalı, mutlaka sevgiyi çoğaltmalı. Ama yaşadığımız dünyayı sorgulamalıyız. İnsanlar insanları neden katlediyor? Bugün biz bu güzel ortamda huzur içinde bu bayramı kutluyoruz ama çevremizde bulunan birçok uluslar bu bayramları özgürce kutlayamıyorlar. İşte bayramların içerisinde özgürce bir bayramı kutlamak, bayramı hissetmek, bayramı yaşamak çok önemlidir. İşte onun için yaşadığımız dünyayı ve çevreyi sorgulamalıyız. Birey olarak sorgulamalıyız. Toplum olarak sorgulamalıyız. Bu sorgulamaların sonucunda mutlaka insanlık için, dünyada yaşayan bütün insanlar için, ülkemiz için, ulusumuz için ve ilçemiz için çok sağlıklı kararlar vermek zorunda olduğumuzu da idrak etmeliyiz. Nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum” dedi.

Bayramlaşma töreninin ardından, Şehit Polis İbrahim Sever’in Kapucu Mahallesi’nde ikamet eden ailesi ziyaret edildi.

 

 

 170 total views,  2 views today

Next Post

MOTORSİKLETLİ KAPKAÇCILAR POLİSTEN KAÇAMADI

EDİRNEAJANS HABER MERKEZİ / edirneajans@hotmail.com / 214 24 04    Geçtiğimiz Cumartesi akşamı (dün)  saat 21.30 sıralarında Haşim İşcan Caddesi Tredaş Müdürlüğü önünde yaya olarak yürüyen S.A ve Z.A isimli bayanlara arkadan motosikletle yaklaşarak S.A isimli bayanın kol çantasını kapkaç suretiyle alan motosikletli iki şahıs olay yerinden kaçmıştı. Edirne Asayiş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp