İpsala’da Oğuz Berkay Fidan rüzgârı esti

admin

İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı kapsamında düzenlenen pirinç yemekleri yarışması 10 Ekim Cuma günü Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Saat 15.00’te başlayan yarışma çorba, yemek, pilav ve tatlı olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Kaymakam Eyyup Özdemir’in eşi Hanife Özdemir’in başkanlığını yaptığı jüri Şükran Kerman, Hülya Akman, Zeynep Şapcı, Seyhan Özkaya, İsmail Hakkı Özdemir ve Mümin Kurtuldu’dan oluştu.

İPSALA FESTİVALLİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

10 çeşit yemek,6 adet çorba,9 pilav ve 9 tatlı çeşidinin katıldığı yarışmada yemekler tek tek tadılarak ve görselliği de göz önünde bulundurularak puanlar verildi. Puanlama sırasında jürinin sıralamayı yapmakta zorlandığı görüldü.

İPSALA FESTİVALLİ

 

 

 

 

 

 

 

 

İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı geleneksel hale gelen yemek yarışmasında çorbalarda birinciliği 31 puanla Naciye Kızıltan, yemeklerde Fatma Çeşmeli 32 puanla, pilavlarda 29 Puan alan Nazan çeşmeli, tatlılarda Nihal Halil 32 puan alarak birinci oldu

Yemek yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, jüri üyelerine de birer plaket verdi.

Gecenin finalini O Ses Türkiye yarışması biricisi Oğuz Berkay Fidan yaptı.

Fidan, seslendirdiği şarkılarla İpsalalılara keyifli bir akşam yaşattı.

İPSALA FESTİVALLİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Konser sonrası Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Fidan’a ve Fidan’ın konserine sponsor olan Kaymazlar Traktör Tümosan sahiplerine İpsala Pirinci ve plaket verdi.

İPSALA FESTİVALLİ (3)

 14 total views,  2 views today

Next Post

Yüksekokulumuz Avrupa Spor Bilimleri Kongresinde temsil edildi

9-12 Ekim 2014 tarihlerinde Bulgaristan’ın Sofya kentinde yapılan 9th FIEP European Congress 7th International Scientific Congress “ Sport, Stres, Adaptation ” kongresinde Yüksekokulumuz Müdürü Doç.Dr. İlhan TOKSÖZ, dünyadan Spor Bilimleri alanındaki 31 kişi arasında Bilim Kurulu Üyesi ve davetli olarak yer aldı. Yüksekokulumuzun temel vizyonu olan “Spor Bilimleri Alanında Uluslararasılaşma” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp