İpsala’da Yılın Son Partisinde Rekor Sayıda Eroin Ele Geçirildi

admin

İpsala Gümrük Kapısı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isteyen bir TIR’da piyasa değeri 10 milyon TL olan 165 kilo eroin ele geçirildi. Eroinin İpsala Gümrük Kapısı’nda bir defada ele geçirilen en yüksek miktarda olduğu belirtildi.
İpsala Gümrük Kapısı’nda 2012 yılının son eroini ele geçirildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı İpsala Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkmak isteyen TIR’da 165 kilo eroin geçirildi.
KARTAL BAŞI DAMGALI PAKETLERDEN EROİN ÇIKTI
İpsala Sınır Kapısı üzerinden 29 Aralık günü Yunanistan’a çıkmak isteyen Bulgar plakalı TIR, gümrük ekipleri tarafından kontrol amaçlı olarak x-ray tarama cihazına gönderildi. Tarama soncu TIR’ın dorsesinde olağandışı bir yoğunluk tespit eden ekipler araçta detaylı bir araştırma yaptı. Araştırmada ekipler, dorsenin tavan kısmında kanal şeklinde oluşturulmuş bir gizli bölme tespit etti. Bölmede, üzerinde kartal başı damgası olan paketler bulan ekipler, paketleri açarak yaptıkları inceleme sonucu paketlerde eroin olduğu tespitinde bulundu.
İPSALA GÜMRÜK KAPISI’NDA REKOR
Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaptığı inceleme sonucu TIR’ın dorsesinde 178 paket içinde 165 kilo eroin ele geçirildi. Ele geçirilen eroinin piyasa değerinin 10 milyon TL olduğu öğrenilirken ele geçirilen miktarın İpsala Gümrük Kapısı’nda bir defada ele geçirilen en yüksek miktar olduğu açıklandı.
Konuyla ilgili olarak araç sürücüsü V. S. S. hakkında Türk Ceza Kanunu ve 2313 sayılı Uyuşturucu İle Mücadele Kanuna muhalefet suçundan işlem yapıldı. İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen V. S. S. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 122 total views,  2 views today

Next Post

Hurda Toplarken Canından Oluyordu

Edirne’nin Keşan ilçesinde, uzun süredir atıl durumda bulunan eski hal binasından hurda demir toplayan bir şahıs, plastik çatı malzemesinin çökmesi sonucu beton zemine düşerek yaralandı. Keşan Pazaryeri’nde bulunan ve Keşan Belediyesi tarafından önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan Pazaryeri Projesi kapsamında müteahhit firma tarafından yıkılacak olan eski hal binası, uzun süredir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp