İpsala’nın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 92. Yılı kutlandı

admin

İpsala’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 92. Yıldönümü kutlama programı 20 Kasım Perşembe günü hava muhalefetine rağmen coşkuyla gerçekleşti.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (1)

 

 

 

 

 

 

 

İLK TÖREN CUMHURİYET MEYDANI’NDA YAPILDI

Saat 09.00’da başlayan törende İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Garnizon Komutanı P.Yb.Dinçer Dinç ve Belediye Başkanımız Mehmet Kerman tarafından Atatürk Anıtı’na çelen sunuldu.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (2)

 

 

 

 

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Törenlere ,saat 09.15’te Bayrambey Mahallesi’nde bulunan Şehitlik Anıtı’na İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Garnizon Komutanı P.Yb. Dinçer Dinç ve Belediye Başkanımız Mehmet Kerman tarafından çelenk konulmasıyla devam edildi.

Kurtuluş Günü Kutlama etkinliklerine havanın yağışlı olması nedeniyle İpsala Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi.

İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Garnizon Komutanı P.Yb.Dinçer Dinç ve Belediye Başkanımız Mehmet Kerman kutlama törenine katılan vatandaşları selamladı ve Kurtuluş Günü’nü kutladı.İpsala Avcılar Derneği Başkanı Zafer Doğan yönetiminde milis kuvvetlerinin ilçeye girişi ve  Hürriyet Kızı’nın önünde bulunan Sevr haritasının yırtılması canlandırıldı.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Hürriyet Kızı tarafından İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir’e Türk Bayrağı takdim edildi.

İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir tarafından Avcılar Derneği Başkanı Zafer Doğan’a ve Hürriyet Kızı’na plaket verildi.

KERMAN “YAPILAN HİZMETLER GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞMAKLA OLMAKTADIR”

Tören’e İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasıyla devam edildi.

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman katılımcıları selamladıktan sonra “ Bize bu vatanı, bu milleti kanlarıyla emanet eden başta şehitlerimize, gazilerimize neler söylesek azdır. Bu vatan uğruna yapılan bütün çalışmaları, bizlerde Türk Milleti’nin evladı olarak en iyi şekilde bize emanet edilen bu vatanı bizden sonra gelen nesillere en güzel şekilde İnşallah teslim edeceğiz. Bunun için çok çalışmamız lazım. Çok hizmetler etmemiz lazım. Çünkü yapılan hizmetler çalışmakla, gece-gündüz çalışmakla olmaktadır.

Bizler 30 Mart yerel seçimleri itibariyle görev aldık. Ve görev aldığımızdan bugüne kadar birçok hizmetlerin gerçekleştirilmesine imza attık. Atatürk’ün dediği gibi ”Az zamanda çok işler başardık.”

İnşallah bundan sonra da daha çok çalışmaya ihtiyacımız var. İlçemizin birçok sorunlarını çözmek ve hizmeti siz sayın halkımıza getirmek için meclis üyelerimizle birlikte birbirimize söz verdik.

Ve İnşallah 5 yıl içerisinde bu hizmetleri sizlere kazandıracağız” dedi.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (3)

 

 

 

 

 

 

 

İÇME SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Kerman konuşmasına şöyle devam etti : “ Bundan 2 gün önce Sayın Kaymakamımızla birlikte Ankara’da bulunduk.  Ve buradan Ankara’ya giderken de sizlere müjdeli haberler vereceğimizi söyledik. İnşallah biraz sonra da bu müjdeli haberleri sizlere aktaracağım.

Değerli dostlar;  bizlerin görev aldığı, ilk günden bugüne yaptığı, birkaç çalışmayı da anlatma ihtiyacı duydum.

Biz, defin işlemlerinin ücretsiz yapılmasını siz sayın halkımıza sağladık. Ve kimsesizlere evde bakım hizmetini sağladık.Aynı zamanda, İnşallah en kısa zamanda temelini atacağımız projeyi de birazdan göstereceğim.

Kanalizasyonumuzun şuanda %80’lerini tamamladık. Ve akabinde de içme suyunu da aynı anda yaptık.  Ve İnşallah 16 Aralık’ta ilçemizin içme suyunun  ihalesi yapılacak. Ve yılbaşında da bunun çalışmaları ilçe halkımıza sunulacak.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (4)

 

 

 

 

 

 

 

BAŞKANDAN 5 MİLYON TL’LİK MÜJDE

Çok değerli dostlar, bununla da bitmedi. Müjdeli haberimizi vereceğiz dedik ya;  içme suyunun yanında, gitmişken Kapalı Pazar Yeri için de İller Bankası’ndan 5 Milyon TL’lik krediyi ilçe halkımızın hizmeti sunmak için kopardık.

İlçemizin Kurtuluşunun 92. Yıldönümünde sizlerin hizmetine sunulmak üzere projemiz hakkında bilgi sunmak istiyorum.Festival alanının hemen yanına yaklaşık 2.500 m2 alan üzerine kurulacak olan belediye hizmet binamız, hotelimiz, düğün salonumuz, alışveriş ve iş merkezimizin yapılacağı ve biraz sonra maketini göreceğiniz ve hazırladığımız sunumda sizlere İnşallah gösterme fırsatı bulacağız.

Çok Değerli Dostlar, bu yaptığımız projemizin en kısa zamanda ilçe halkına sunulması için sizlerden aldığımız güç üzerine bir daha ki yıla 20 Kasım’da bu projenin hizmete sunulması içinde gecemizi gündüzümüze katıp bu hizmeti sizlere sunmak için çalışacağıma söz veriyorum.

Kerman, projenin hayırlı olmasını dileyerek, “Bir yıl sonra yine bugün bu projeyi sizlerin hizmetine sunabilmek için sizlerden dua bekliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, konuşmasını tamamladıktan sonra projenin maketini katılımcılara tanıttı.Program, İpsala Anadolu Lisesi, Kurtuluş İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin okuduğu şiirlerle devam etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Kurtuluş Bayramında çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ve Garnizon Komutanı P.Yb. Dinçer Dinç tarafından verildi.

İPSALA BELEDİYESİ MEHTERAN TAKIMINDAN UNUTULMAZ GÖSTERİ

Şehit Er Mustafa Aydın Çok Programlı Lisesi ve Kurtuluş Ortaokulu Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından İpsala Belediyesi Mehteran Takımı sahne aldı.

İpsala'nın düşman işgalinden kurtuluşu (6)

 

 

 

 

 

 

 

İpsala Belediyesi Mehteran Takımı seslendirdiği birbirinden güzel marşlarla salonu dolduran katılımcılara unutulmaz bir gösteri sundu.

Kurtuluş Günü kutlama etkinlikleri gelen telgrafların okunmasıyla sona erdi.

Kurtuluş Günü etkinliklerine İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Garnizon Komutanı P.Yb. Dinçer Dinç, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Daire Amirleri Muharip Gaziler Derneği’nin Kapaklı ve Çerkezköy temsilcileri, Gümülcine seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

  15 total views,  2 views today

Next Post

24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Kutlamalarda ilk tören Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in öğretmenleri makamında kabul etmesi ile başladı.               saat 10.00’da Atatürk Anıtı önünde Çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene  Edirne Milli Eğitim Müdürü   Hüseyin Özcan,Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile  okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.  Milli Eğitim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp