İpsala’nın Kurtuluşunun 90. Yıl Dönümü Kutlandı

admin

İpsala’nın kurtuluşunun 90.yıl dönümü törenlerle kutlandı.

İpsala‘nın kurtuluşunun 90. yıl dönümü törenlerle kutlandı.

İpsala Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıt’ı önünde düzenlenen törende, çelenklerin sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende İpsala‘nın kurtuluşu, temsili olarak canlandırıldı.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, törende yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının canları pahasına Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdiğini söyledi.

Ulusal bağımsızlık ve özgürlüğün bir ülke için önemli olduğunu belirten Karagöz, “90 yıldır ulusal bağımsızlığımızı kazandığımız günden bu güne uygarlık düzeyini yakalamak için ulusça Atatürk’ün bize armağan ettiği ilke ve devrimleri uygulamaya çalışıyoruz. Batıya açılan bir ilçeye sahip olma bilinciyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Bize emanet edilen bu güzel vatanı sonsuza kadar yaşatmak bizim ve gelecek nesillerin temel görevidir” diye konuştu.

Törene, CHP Edirne milletvekilleri Kemal DeğirmendereliRecep Gürkanİpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve vatandaşlar katıldı. Tören, öğrenciler tarafından şiir okunması ve folklor gösterilerinin ardından sona erdi.

 266 total views,  2 views today

Next Post

Vali Hasan Duruer Mimar Sinan Vakfı’nı Ziyaret Etti

Edirne Valisi Hasan Duruer Edirne Mimar Sinan Vakfı’na iade-i ziyarette bulundu. Vakıf merkezine gelişinde Vakıf yetkilileri tarafından karşılanan Vali Hasan Duruer’in ziyaretinde başta Vakfın kurucu başkanı Hasan Gümüş olmak üzere mütevelli heyet üyeleri ile vakıf gönüllüleri hazır bulundu.   Görüşmede vakıf çalışmalarıyla ilgili bilgi veren mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp