İRİŞ “darbeler, adil bir düzenle önlenir”

admin

İRİŞ darbeler, adil bir düzenle önlenir

 

 

 

 

 

 

Saadet Partisi Edirne il Teşkilatı Aylık Divan Toplantısı İlçe Teşkilatlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıda güncel konuların yanı sıra yeni sezonda yapılacak Teşkilat çalışmaları üzerinde duruldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa iriş, darbelerden en çok zarar gören Milli Görüş Partilerinin olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi;

“Milli Görüş’ün dört partisi kapatıldı. Bütün bunlar Milli Görüş’ü siyaset dışında bırakmak ve Siyonizm’in planları rahatça işletilsin diye yapıldı.”

KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

Ülkemizin ve İslam âleminin kritik dönemden geçtiğini söyleyen İriş, 15 Temmuz darbe girişimiyle 246 insanımızın hayatını kaybettiğini, 1536 kişinin yaralandığını ifade etti. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyorum diyen Mustafa İriş şunları söyledi;

Saadet Partisi olarak üzerimize büyük görevler düşüyor. Sömürgeci ülkelerin, ırkçı Siyonizm’in insanlığa dayattığı kuvvete dayalı, hak anlayışı, yaşam tarzı yani vahşi kapitalizmle huzur bulanamaz, saadet sağlanamaz. Bu çarpık zihniyetten mutlaka kurtulmalıyız. Her yönüyle adil bir düzen kurmalıyız. İslam Birliğini yeniden hayata geçirmeliyiz.

NELER YAPMALIYIZ?

Bu travmadan kurtuluş reçetesinin tarihimize, inancımıza, köklerimize sımsıkı sarılmak olduğunu söyleyen Mustafa İriş konuşmasını şöyle sürdürdü;

ADİL BİR DÜZEN KURULMALI:  Ülkemizde barış ve adaleti tesis edecek adil bir sistem kurulmalıdır. Herkesin hakkını alacağı adil bir sistem kurmak için bütün gücüyle çalışmalıyız. Yeryüzünün ıslah edilmesi, adaletin tesisi için mücadele en önemli çalışmadır.

EKONOMİDEN FAİZ MİKROBU ÇIKARILMALI: Faiz ekonominin en büyük belasıdır. İşsizliğin, fakirliğin, geçim sıkıntısının, gelir adaletsizliğinin en büyük sebebidir. Faizci düzende sosyal yaralar büyür, aile yapımızı kökünden sarsılması önlenemez. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olur. Faiz sömürünün en büyük aracıdır.  Bu açıdan inancımız faizi yasaklamıştır. Kan emici hale gelen bankacılık ve faiz düzenin ıslah edilmesi şarttır.

DEVLET MİLLET KAYNAŞMASI SAĞLANMALI: Devlet vatandaşına şefkatle muamele etmelidir. Hiçbir fert dışlanmışlık hissine düşürülmemelidir. ‘’Benim ne güzel devletim var’’ anlayışını tesis edecek uygulamalar hayata geçirilmelidir. İdare, Vatandaşının huzur ve mutluluğu için her türlü çalışmayı yapmakla görevli olduğu duygusuyla hareket etmelidir. Vatandaşın ülke menfaatine aykırı bir şeyi yapmak değil, aklına bile getirmeyecek bir olgunluk anlayışı geliştirilmelidir.

HALKINA HİZMET EDEN GARSON DEVLET ANLAYIŞI HÂKİM OLMALI:  Halka hizmeti Hakka hizmet olarak gören bir anlayış hâkim olmalıdır. Bu lafla olacak bir şey değildir. Kamu yönetiminde bulunan herkes yaşantısına dikkat etmelidir.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT İLKESİ HAYATA GEÇİRİLMELİ:  Maneviyat olmadan saadet olmaz.  Maneviyatçı olmak ne demek? Maneviyatçı olmak demek ahiret gerçeğini bilmek demektir. Ancak böyle nesillerle geleceğe ümitle bakabiliriz.

İSLAM BİRLİĞİ KURULMALI, ŞAHSİYETLİ DIŞ POLİTİKA YÜRÜTÜLMELİ: Dünyada yaşanan zulümlerin en önemli sebebi ırkçı emperyalizmdir. Ülkemizde yaşanan darbelerin altından hep Amerika çıkmıştır. Bunların her şeyi kendi menfaatleridir. Bu girişimin ardında da aynı zalimlerin olduğu açıktır. Lider ülke Türkiye hedefi doğrultusunda çalışma yapılmalıdır.  İslam birliği bu ümmetin, bu milletin tek çıkış yoludur. Yoksa bu haçlı zihniyetinin ve ırkçı emperyalizmin işgallerinden, katliamlarından ve zulmünden kurtulamayız. Adil bir düzenin kurulması için İkinci Yalta konferansı en önemli hedefimiz olmalıdır.

Toplantıda ilçe Teşkilatlarının yaptığı aylık faaliyetler gözden geçirdikten sonra önümüzdeki ay yapılacak çalışmalar konusunda bilgiler verildi.

 

 73 total views,  2 views today

Next Post

TEKİN; kırkpınarda bizim de başarılı güreşçimiz olmalı”

              Havsa belediye Başkanı Oğuz Tekin Kırkpınar güreşlerini ibretle ve ilgi ile izlediğini Edirne’de böyle uluslar arası spor organizasyonunun yapılmasından mutluluk duyduğunu belirterek; “ ülkemizin dört bir yanından güreşseverler ülkemizin içinde bulunduğu zor koşulları göğüsleyerek güreşleri izlemek için Edirne’mize gelmişler. Kentimizi tanıtmak için bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp