İriş Saadet Partisinin bir yıllık çalışmasını değerlendirdi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

SAADET PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş AKP iktidarını bugüne kadar olan icraatları ile Saadet geçen yılki çalışmalarını değerlendirdi. İriş açıklamasında şunları kaydetti; “ Bu toplantıda Saadet Partimiz açısından geçtiğimiz yılın ve 11 yıllık AKP iktidarının çok özet bir değerlendirmesini yapacağız. Bu değerlendirme ile önümüzdeki yerel seçimlere ışık tutmaya çalışacağız. Bu vesile ile teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmanın şehrimize ve ülkemize faydalı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

saadet partisi - edirne (1)

Günlük olayları doğru teşhis edebilmek, geleceğe emin adımlarla yürüyebilmek için bugünlere nasıl geldiğimizi anlamamız gerekir.

saadet partisi - edirne (2)

Hatırlayalım; 1996 yılında 54. Refahyol Hükümeti kurulmuştu. Rahmetli Erbakan’ın Başbakanlığında, 70 milyon insanımızın kardeşliğini esas alan bu hükumet, adil bir düzen vaat ediyordu. Önce ahlak ve maneviyat dedi. Herkese insan hakları herkese refah dedi. Denk bütçeyi gerçekleştirdi. Devletimizin soyulmasının önüne geçti. Toplumun her kesiminin (çiftçinin, işçinin, memurun, esnafın, emeklinin) haklarını almasını sağladı. Bunları yeni borçalmadan, ilave vergi ve zam yapmadan gerçekleştirdi. Ülkemizin potansiyelini harekete geçirerek kaynak paketlerini hazırlayarak yaptı.

saadet partisi - edirne (3)

8 Büyük Müslüman ülkenin oluşturduğu D-8’leri kurdu. Avrupa birliğine kuyruk değil, İslam birliği liderliğine giden yolu açtı. 11 Ay gibi kısa bir zamanda ülkemizde pekiştirilen kardeşlik havası, kalkınma heyecanı dünyayı sömüren güçlerin ve yerli maşaların hışmına uğradı. Hepimizin bildiği entrika medyatik saldırı ve balans ayarlarıyla Refahyol hükümeti yıkıldı. 3-4 Yıllık bir karartmave iz kaybettirme dönemi geçti.(Anasol-M hükümeti). Sonra yeni yenilikçi, muhafazakâr, demokrat söylemli AKP ortaya çıktı. Gerekçeleri şuydu: “Yaşadığımız 28 Şubat tecrübesi bize gösterdi ki böyle iktidar olunmaz, olunsa da iktidarda kalınmaz. İktidar olmanın ve iktidarda kalmanın yolu UZLAŞMA’dan geçer. Bundan böyle;

1-Küresel güçlerle (ABD, AB ve İSRAİL)

2-Askeri ve sivil bürokrasi ile

3-Büyük sermaye ile UZLAŞILACAK”

saadet partisi - edirne (6)

Prensipler çok cazipti, iktidar vaat ediyordu. Parti kuruldu, yola çıkıldı. Kemal Derviş’in ekonomi, AB’nin yol haritasına bağlılık yemini edildi. AKP iktidara geldi. Türkiye 11 yıl boyunca bu yol haritasını izledi.

saadet partisi - edirne (4)

Gelinen noktada;

Duble yollar, Marmaray, hastanelerin iyileştirilmesi, büyük adliye sarayları, spor kompleksleri yapıldı. Sayın Başbakanın ifadesiyle fert başına milli gelir 11 bin dolara çıktı.

Bu gün AK Partinin her seçim kampanyasında ballandıra ballandıra övünüp durduğu, duble yollar, havaalanları, hızlı tren, sağlık yatırımları vs. gerçekte hep Milli Görüş’ ün projeleridir. Elimdeki kitap Sayın Başbakan’ ın başucu kitabıdır. Eğer Refah-Yol Hükümeti yıkılmasaydı biz bunların çok daha fazlasını 10 sene önce tamamlamış olacaktık. Hem de yolsuzluk şaibelerine maruz kalmadan.

saadet partisi - edirne (5)

Evet, Sayın Başbakan iyi niyetli çabaların içinde olabilir. Ama bu işleri yürütecek yürekli kadroları yok. Kurumsal bir gücü yok. Buna son birkaç yıldır yaşananlar en büyük kanıttır.

Milli heyecanı iliklerine kadar hissetmek, başaracağına inanarak aşk ve azimle işe başlamak ancak Milli Görüş kadrolarının yapabileceği bir şeydir.

saadet partisi - edirneKPK

Şimdide ekonomiye genel bir bakış yapmak istiyorum. Her vatandaşı yakından ilgilendiren 2014 Bütçesi’nde ne görüyoruz?

Öngörülen Bütçe Açığı 30 Milyar TL., Faize Ödenecek 52 Milyar TL., Öngörülen Cari Açık 55 Milyar $’ dır.

Bu bütçeden işsizliğe, geçim darlığına çare çıkmaz. Bu bütçeden tarıma, esnafa,işçiye , memura bir hayır gelmez.

Gelir dağılımı dengeleri daha da bozulur. Zengin-fakir arasında ki fark uçuruma dönüşür.

saadet partisi - edirne (7)

Sanayide, tarım ve hayvancılıkta üretim büyük tekellere geçer. Geçiyor zaten. Şimdi de ticaret hızla tekelleşiyor. En ücra kasaba ve mahalle aralarına kadar giren zincir mağazalar esnafımızın ümüğünü sıkıyor. Türkiye de ticaretin büyük kısmı 50-60 ailenin eline geçiyor. Unutulmasın ki esnaflarımız sadece iş hayatının değil çoğulcu demokrasinin de nefes borularıdır. AVM yasalarını çıkarmamakla, adil bir düzenleme yapmamakla hükümet esnafın yok olmasına çanak tutuyor.

Dış politika: Küresel güçlerin, İslam Birliğinin kuruluşuna engel olmak için yazdığı Büyük Ortadoğu projesinin (BOP) taşeronluğunu yüklenen AKP Hükümeti ülkemizin dış politikalarını Ortadoğuda; İran, Irak, Suriye, Libya, Mısır ve Filistin’de iflasın eşiğine getirmiştir. Türkiye NATO ve AB güdümünde olduğu sürece şahsiyetli dış politika üretmesi mümkün değildir. Şimdi asıl işin can damarına gelelim.

Ahlaki ve manevi tahribat; Geleceğimizi oluşturan gençlerimiz, materyalist eğitim sisteminde çürütülüyor. Ahlaki yozlaşma, bencillik, tüketim çılgınlığı gençlerimizi derinden sarsıyor. Alkol ve uyuşturucu kullanımı hızla artıyor. 2002-2013 yılları arasında cinsel suçlarda 5 kattan fazla artış var. Yanlış uygulamalar sonucu gençlik elden çıkıyor. Sayın Başbakan “hata yaptık, maalesef geleneklerine bağlı bir nesil yetiştiremedik” derken Sayın Milli Eğitim Bakanı da “çocuklarımıza gönlümüzden geçen becerileri kazandıramadık” diyerek itirafta bulunmaktadırlar.

Değerli basın mensuplar, kıymetli arkadaşlar; işte bu tahribattan dolayı ülkemizin en hayati ve en acil çözüm bekleyen sorunu eğitim sorunudur. Türkiye eğitim sorununu halledemediği sürece hiçbir sorununu kalıcı olarak

halledemez. Milletin ruhunu yapan eğitimdir. Müfredatı baştan aşağı yeniden düzenlemeden olmaz. Körpecik dimağlar ve gençlerimiz materyalist, köksüz, ruhsuz eğitim sisteminin tahribatından kurtarılmalıdır.Allah sevgisi, sağlam bir ahret inancı kalplere yerleştirilmelidir.

Veren elin alan elden üstün olduğu, iki günü eşit olanın ziyanda olduğu zihinlere yer ettirilmelidir. Cennetin annelerin ayağı altında olduğu , evladın anne babaya öf bile diyemeyeceği öğretilmelidir.Komşusu açken asla tok yatılamayacağı gönüllere nakşedilmelidir.

Bireysel yaşamamızda ,aile içinde , mahallede, işte, okulda… hasılı hayatımızın her alanında muhteşem medeniyetimizin kokusunu iliklerimize kadar hissetmeliyiz. İşte eğitim budur. Yoksa dershane kavgaları ile varılacak bir yer yoktur.

Yukarıdan beri özetlemeye çalıştığım değerlerimizi 40 yıldan beri “Önce Ahlak ve Maneviyat ,”Manevi Kalkınma” diye haykırıyoruz. Milli görüş diyoruz. Herkesin hakkını alabildiği ,inandığı gibi yaşayabildiği Borçla, faizle değil müstemleke tipi değil kendi gücü ile kalkınmayı esas alan adil bir yönetim vad ediyoruz.

saadet partisi - edirne

Önümüzdeki yerel seçimler İnşallah bunun bir provası olacaktır. Aziz milletimiz aslına dönecek Saadet Partisini belediyelerde işbaşına getirecektir. Saadet kazanınca Edirne kazanacak, Saadet kazanınca Türkiye kazanacaktır.

İnsanımızın bir biri ile kaynaştığı , toprak, yeşil ve çevre ile barıştığı yeni dönem hayırlı olsun.

saadet partisi - edirne (8)

 

 

 

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

Öğretmen Sendikaları Okullarda meydana gelen olaylara tepkili

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Kız Meslek Lisesi yanında bir basın toplantısı düzenleyen Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, eğitim iş, Eğitim Bir Sen üyeleri Okullara yapılan saldırıları kınadı. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Hakan Yıldız, Eğitim İş Şube Başkanı Nazım Kırcı, Eğitim Bir Sen Şube […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp