İriş “Ülkemiz Borç Batağında”

admin

Saadet Partisi Yöneticileri İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi basın toplantısına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, İl yöneticileri merkez İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri gençlik kolları yönetici ve üyeleri ile partililer katıldı. Toplantıda söz alan İriş,

Ülke olarak Önemli bir zaman diliminde bulunulduğunu

Türkiye’ye yeni bir Cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü, “.

Bu seçim sonunda boşalan Başbakanlık görevine yeni bir isim getirildi.

Diğer taraftan geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz milyonlarca yavrumuz, gencimiz yeni bir öğretim yılına başlıyor.

Saadet Partisi olarak, yeni seçilen Cumhurbaşkanına ve Başbakan’a ülke hizmetlerinde en hayırlı başarılar diliyoruz.  Yeni öğretim yılına başlayacak bütün yavrularımıza, genç kardeşlerimize de zihin açıklığı, sağlık ve başarılar diliyoruz.

saadet partisis basın açıklaması1

CEMAAT MEDYASI MUHALEETİ DIŞINDA HER ŞEY TOZPEMBE GÖSTERİLDİ

Ülkemiz 12 yıl yeni Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Başbakanlığında yönetildi. Acısıyla tatlısıyla bir 12 yıl geride kaldı. Bu 12 yılı 12 dakikada özetlemek gerekirse; önce 12 yıl gibi uzunca bir sürede tabii ki iyi işler de yapılmıştır. Memleketin, milletin hayrına yapılan işler için teşekkür ederiz. 12 yıldan beri bu işler,  basın ve medyada, evrile çevrile halka gösterilmiştir. Son 6 aydır başlayan, cemaat medyasının muhalefeti hariç, her şey tozpembe gösterilmiştir. Bu itibarla müsaade ederseniz ekranlardan değil de Milli Görüş açısından manzara nedir, halkın gerçekleri nedir? Bir göz atalım.

600 MİLYAR FAİZ ÖDENDİ

Bu dönemde, ekonomide borca dayalı, faizci vahşi kapitalizm daha da kökleşmiştir. Memura, İşçiye %3 mü artış yapalım, %5 mi derken devletimiz,  12 yılda tam 600 milyar TL faiz ödemiştir. 12 yılda toplam borç 232 milyar dolardan 600 milyar dolara ulaşmıştır. Bu borçlanmanın sebebi çok açıktır.

Mesela; 2013’te Dış Ticaret Açığı 100 Milyar Dolar,  Cari açık 65 milyar dolar,  denk bütçe yapılamaması, yani bütçe açığı 18,5 milyar TL’dir.

ALGI YÖNETİMİ- IMF/ İHRACAT-İTHALAT

Kısaca arz etmeye çalıştığım makro rakamların vatandaşımıza faturası ağır olmuştur. Acısı, yarası büyük olmuştur. Yani bu fatura, fakirlik olarak, işsizlik olarak borç girdabında çırpınmak olarak yansımıştır.

2014 yılı, 1.nci 6 ayında kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısı 650 bindir.

Yine 2003’de 9 milyon olan icra dosyası sayısı 2013’de 22 milyona ulaşmıştır.

ZENGİN DAHA ZENGİN FAKİR DAHA FAKİR OLDU

Kıymetli basın mensupları; Dış Politikada; sanıyorum çok söze hacet yok. Komşularımızla sıfır sorun söylemi slogandan öteye gidemedi. SIRF sorun oldu. Maalesef bağımsız dış politika uygulayamadık. Sadece Suriye’de yaşananlar ibretlik işlerdir. Vizelerin kaldırıldığı, ortak hükümet toplantılarının yapıldığı bu komşumuz ile her şey bir anda alabora oldu. Ağabeylik yapıp ateşi söndüreceğimize benzin döktük. Koca ülke yangın yerine döndü. Ülkemiz mülteci kampı haline geldi. Irak, Mısır, Libya, Filistin… Bütün bu bölge perişan oldu. Dış Politika karnemiz ortada.

saadet partisis basın açıklaması

UYUŞTURUCU BELASI VAR

Yeni bir öğretim yılı başlıyor. Ana babalar bir yandan Eğitim masraflarını düşünürken, diğer yandan hızla yayılan uyuşturucu/Bonzai belası derin endişelere sevk ediyor.  Materyalist eğitim, tüketim çılgınlığı, zevkçi yaşam toplumu tahrip ediyor. 12 yılda gelinen nokta korkunç!

Şanlıurfa AKP Milletvekili 2002-2014 AKP döneminde toplumsal manevi tahribatın boyutlarını şu sözlerle gözler önüne seriyor; “2002 – 2014 yılları arasında uyuşturucuya yönelik operasyonlarda 180 bin olaya müdahale edilmiş ve 360 bin şüpheli yakalanmış. Gözaltına alınanlarda %55 oranında artış olmuş. 2002 yılında 60 bin olan tutuklu ve hükümlü sayısı 2014’te 154 bine ulaşmış.

Yeni hükümet kuruldu. Programını açıkladı.

Görülüyor ki, ‘Yeni Türkiye’ sloganıyla açıklanan programın hedefinde ne ‘Büyük Türkiye’, ‘ne Lider Ülke Türkiye, ne de ‘Güçlü Türkiye’ var.

Hükümet programında, “Hedefimiz cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünü AB Üyeliği ile taçlandırmaktır” cümlesi adeta programın özeti gibiydi. Bir başka yerinde ise, “Türkiye, her zaman Avrupa’nın üzerinde yükseldiği evrensel değerlerin arkasında olmuştur ve olmaya devam edecektir” deniliyor. Avrupa’nın evrensel değerleri nasıl bir şeydir. Başbakanlık görevini üstlenmiş bir kimsenin bilmemesi mümkün mü?

DÜNYADA KAVGALARI SAVAŞLARI KÖRÜKLEYEN KİM?

1.Dünya Savaşı sonrasında milletimize ‘Sevr’ haritasını dayatan kim? Kıbrıs’ta soykırıma maruz kalan insanlarımızı kurtarmak için yaptığımız müdahaleye ambargolarla cevap veren kim? Azerbaycan’da Ermenilerin yaptığı toplu katliamlara seyirci kalan kim? Bosna’da 250 bin Müslüman’ın şehit edilmesini görmezden gelen kim?  Afrika’yı bir baştan bir başa sefalete mahkûm eden kabile kavgalarını körükleyen kim? Mübarek Ramazan’ı, Bayram’ı Filistin halkına, Gazzelilere zehir eden, taş üstüne taş bırakmayan Siyonist İsrail’e her türlü desteği veren kim?

Değerli arkadaşlar; Batmakta olan AB gemisine binmeye mecbur muyuz? Bin yıllık parlak medeniyet değerlerimizin üzerine niçin “Yeniden Büyük Türkiye” yi inşa etme çalışmalarını yapmayalım?

Bu mübarek ülke bizlere şehitlerin emanetidir. Milletimizin inancını, tarihini; değerlerini temsil eden Milli Görüş mensupları olarak “Yeniden Büyük Türkiye” ve adil temellere dayalı “Yeni Bir Dünya” hedefimiz mutlaka gerçekleşecektir. Bu hedefin gerçekleşmesi için bütün gücümüzle, canla başla çalışıyoruz.” dedi .

  

 199 total views,  2 views today

Next Post

“Okul Başlıyor” Dergimizin 3. Sayısı Çıkıyor

“Edirne Ajans Gazetemizin kültürel hizmetleri arasında yer alan  “ Okul Başlıyor” dergimizin 3.  sayısı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü çıkıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da içeriği ile eğitime hizmet dokümanları ile çok zengin olan dergimizde,  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Aile ve Sosyal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp