İşbaşı Eğitim Programlarında İstihdamlar Sürüyor

admin

Modavizyon Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. ile Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri işbaşı eğitim programlarında başarılı olanlara sertifikaları verildi.

Edirne Çalışma ve İş Kurumu işsizlerin İş Gücü Piyasasına girişlerini kolaylaştırmak ve mesleki tecrübe kazanmalarını sağlamak; aynı zamanda İş Gücü Piyasasının ara eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla İşbaşı Eğitim Programları düzenliyor. Bu kapsamda Modavizyon Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. ile Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş oldukları Makineci, dikiş üzerine İşbaşı Eğitim Programında başarılı olan 27 kişi istihdam edilip, katılımcılara sertifikaları verildi.

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, gerekli şartları taşıyan en az 2 çalışanı bulunan özel işyerleri 160 fiili işgünü Programı’ndan yararlanabilecekleri belirtildi. İşbaşı Eğitim Programlarına katılan stajyerlere İşbaşı Eğitim Programlarına katıldıkları her bir fiili gün için 25,00 TL kursiyer zaruri gideri, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi İl Müdürlüğünce ödendiği ifade edildi.

İşbaşı Eğitim Programına 15 yaşını dolduran kuruma kayıtlı, işverenle birinci dereceden kan bağı bulunmayanların başvurabilecekleri açıklandı.AW000253

 161 total views,  2 views today

Next Post

Bu Birlikten Ders Almalıyız

Köylerimizde yapılan düğünler, cenaze törenleri ve benzeri merasimler halkın geniş katılımı ile yapılır. Bu tür derneği olan köylülerin tüm hizmetlerine köylülerimizin tamamı destek vermeden çekinmez. Şehirlerimizde pek rastlamadığımız bir dayanışma örneğidir bu birliktelik. Son olarak katıldığım komşumun babasının cenaze töreninde bu dayanışmaya bir kez daha tanık oldum. Sıcak havaya rağmen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp