İşbilen Kirez Ailesine Sahip Çıktı

admin

Edirne’nin Uzunköprü ilçesi Aşçıoğlu Mahallesi’nde yaşayan Kirez Ailesi ‘nin nüfus kayıt bilgilerinin, istekleri dışında Tokat ili Başçiftlik Beldesine taşındığı öğrenildi.
Durumu öğrenen aile Uzunköprü Belediyesine giderk, olayı Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen’e aktardığı, Başkan İşbilen’in de konuyu araştırıp adli makamlara suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.
Konuyla ilgili olarak bin basın açıklaması yapan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen ; “Vatandaşlarımızın başına gelen olay oldukça ilginç. Vatandaşlarımızın ikametgahları Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde değişiklik yapılmak suretiyle Tokat İli Başçiftlik beldesine taşınmış. Fakat vatandaşlarımızın bu konu hakkında bilgisi yok. Yaptığımız araştırmalar sonunda değişikliğin yapılması için hazırlanan evrakların hizmet alım işinde çalıştırılmak üzere hazırlandığı bilgisine ulaştık. Fakat konu ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılmış herhangi bir bilgilendirme yok. Konu ile ilgili Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk ” dedi.
İŞBİLEN: “SUÇLULAR CEZALARINI ÇEKENE KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
Düzenlediği basın toplantısında bu yapılan işin hukuki olarak önemli bir suç teşkil ettiğinin altını çizen Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen; “Bu ailenin çocukları yarın öbür gün hastalansa doktora gidemeyecekler. Ve bunun gibi bir çok resmi uygulamadan Uzunköprü ‘de faydalanamıyorlar. Ama biz onları böyle yüz üstü bırakmayacağız. Gerekli yerlerle irtibata geçip gerekli hizmetleri olay çözülene kadar almaları için elimizden geleni yapacağız. İlaç masrafları gibi masraflarını da Uzunköprü belediyesi olarak biz karşılayacağız. İnsanların rızası olmadan böyle bir olayın gerçekleşmesi çok çirkin. Bunu yapan veya yapanlar mutlaka cezalarını çekeceklerdir. Bu işin arkasını bırakmayacağız.Vatandaşlarımızın ikametgah adresleri Tokat Başçiftlik’te görünüyor. Bu durum vatandaşlarımızı şaşkına çevirmiş.Bu işi yapan Tokat İli Başçiftlik nüfus müdürlüğü ile de irtibata geçtik. Soruşturma kapsamında onlarında bilgisine başvurulacak. SGK gibi bu durumun bildirilmesi gerekli olan resmi kurumlara gerekli bildirimler yapılmadan bu vatandaşlarımızın nüfus kayıtları nasıl oraya taşınmış bilemiyorum.Vatandaşlarımızın ifadelerine göre yaşadıkları mahalleden bir kişi yardımda bulunulacak vaadi ile kendilerinden nüfus cüzdanı fotokopilerini almış. Ancak hiçbir yere imza atmamışlar. Bu bizim için sevindirici bir durum. Tabiki adliyeye intikal etmiş bir olay hakkında bir suçlama yapamayız fakat aldığımız duyumlara göre olayla Uzunköprü’de müteahhitlik işi yapan bir firma sahibinin de alakası olduğunu duyduk. Tabii bunların hepsi birer duyum. Olayın iç yüzünü ancak adli kurumlar araştırmalarını tamamladıkları vakit öğrenebileceğiz.
Vatandaşlarımız için ayrıca maddi manevi tazminat talebinde de bulunduk. Bu işin aydınlanması için elimizden geleni yapacağız ” şeklinde konuştu.

 289 total views,  2 views today

Next Post

İlim Yayma Cemiyeti nden Konferans

İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi ve Gençlik Spor Bakanlığı işbirliğiyle Halk Eğitim Merkezi salonunda Eğitimci Psikolog Hüseyin KAÇIN’ın katılımıyla “Aile İçi İletişim ve Davranışlar” konulu bir konferans tertip edildi. Konferansa proje kapsamında öğrenciler  ve  aileleri iştirak etti. İstiklal marşının okunmasının ardından proje koordinatörü Vefik   Günay’ın açılış konuşması oldu. Sonrasında İlim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp