İşbilen, “Köylerde çıkan Yangınlara Müdahale için özel birim kurulmalı”

admin

İtfaiyecilik Haftası kapsamında Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürü Zihni Özdemir ve personeli, Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN ve Belediye Başkan Yardımcısı Engin Bulut’u makamında ziyaret ederek çiçek hediye ettiler.

 

Başta çıkan yangınlar olmak üzere her türlü doğal afette hep yanımızda gördüğümüz; yurdumuzun can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden canları pahasına görev  yaparak koruyan itfaiyecilerin haftasını kutlayarak konuşmasına başlayan Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen gazetemize yaptığı açıklamada, “Uzunköprü Belediyesi olarak, itfaiyemiz elinden geleni en iyi şekilde yapmaya devam ediyor.

 

“Köylerde çıkan Yangınlara Müdahale için özel birim kurulmalı”

Gerek Uzunköprü Belediyemizin sınırları içerisinde, gerekse belediye sınırlarımızın dışarısında bize gelen her türlü yangınla ilgili ihbarı değerlendirip hepsine Uzunköprü Belediyesi yetişmeye çalışıyor. Neredeyse hepsine ulaşıyoruz. Mesai dışında ormanla ilgili birime başvurduğunuzda telefonunuza mesai dışıdır diye cevap geliyor ve maalesef yangınlara gelmiyor. Ancak köyler dahil olmak üzere bir çok yere Uzunköprü Belediyesi olarak biz ulaşıyoruz. Bu anlamda belki bir serzeniş olacak ama şunu söylemek istiyorum, Özellikle İl Özel İdaresi ve Valiliğimizin köylerde bu tip birimler, kısımlar, parçalar kurması gerekiyor. Köylerde çıkan saman yangınları, anız yangınları, tarla yangınlarına müdahalede bu kurulması gereken birimler çok önem taşımaktadır.  Buralarda çıkan Tarla yangınları, Anız yangınları, Saman yangınları bizleri müdahale etme konusunda biraz zorluyor. Çünkü normal yol dışında araçların tarlalara girmeleri gerekiyor, köyün bize olan mesafesi gibi bazı sıkıntılarda ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda vatandaşa da anızlarını yakmamaları konusunda da uyarımızı buradan yapmak istiyorum.

“ACİL KURTARMA ARACIMIZ” Hizmete girdi.

Uzunköprü Belediyesi olarak, belediyemize bu yıl kazandırdığımız bir “Acil Müdahale Aracımız” var.  Trafik kazalarında özellikle etkili olabilecek ve son sistem araç ve gereçlerle donatılmış bir araca artık sahibiz.  Personelimiz Trafik kazalarına da can kurtarmak amacıyla anında müdahale ediyor. Son örnek, Uzunköprü-Keşan Karayolundaki bir trafik kazasında Jandarma’dan önce “ACİL KURTARMA ARACIMIZ” ilgili kazaya müdahale etti. Tabi itfaiye erlerinin ve itfaiye çavuşlarının ve tüm personelinin çalışmaları da, esasında hem spor anlamında, hem de bilgi, beceri anlamında yukarı seviyelerde olması gerekir. Bunun için de bunları geliştirme, bu iç yükselmeyi sağlamak, burada ki seviyemizi arttırmak amacıyla da belediye olarak ta personelimizin eğitimine de büyük önem veriyoruz.

“Personelimize Güçlü olmaları için Spor Salonu Yapıyoruz”

Şu anda yeni bir projemiz var. Bir kapalı alanda, Bir kapalı salon hazırlayarak bir takım spor aletleri ile itfaiye çalışanlarımızın vücut olarak ta güçlenmeleri için de çeşitli jimnastik aletleri alarak çalışmalarını sağlayacağız. Kuvvetli ve güçlü olmalılar ki, içi su dolu o kuvvetli basınçlı hortumları kaldırabilsinler. Arkadaşlarımızın da iyi ve yürekten çalışmaları bizleri sevindirmektedir.” dedi.

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

Aslanlar gibi Kan veriyoruz!

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ – Sadece haber verir.. En çok kan veren taraftar Galatasaray’lılar oldu. Edirne Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr.Erhan Aksoy Edirne Ajans Gazetesine yaptığı açıklamada, yaklaşık olarak 3 yıldır devam eden anket çalışmasında Türkiye genelinde en çok kan verenlerin Galatasaray taraftarları olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp