İŞÇİMEN, “sınır ötesi işbirliği projesi Keşan’a yeni vizyon sağlayacak”

admin

            Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İşçimen: “Yürütmesi devam eden Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Projemiz ile Keşan, Enez ve Saros Körfezi’ne yeni bir vizyon sağlanacak.”

Bulgaristan Türkiye Sınır-ötesi İşbirliği Programıkapsamında Keşan TSO ve Burgaz TSO arasında uygulanmakta olan “Karadeniz’den Ege’ye, Turizm ve Turizme Bağlı İş Kollarında Yeni Fırsatlar” isimli projenin,19-20 Ekim tarihlerinde Burgaz Çalışma Toplantısı (Working Meeting) Bulgaristan’ın Burgaz şehrinde gerçekleştirildi.

KTSO (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.  Mustafa İŞÇİMEN, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt YÜKSEKDAĞ,  Yusuf Cemil ÇAKICI ve Proje Koordinatörleri Seda HAVALE ve Tahir DEMİREL’in katılmış olduğu programa bölgemizden 10 turizm işletmecisi de iştirak ederek, proje ortağı Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Bşk. Tzanko Delov IVANOV, Oda Proje Sorumlusu Radko DREVCHEV ve Burgaz Turizm temsilcilerinden oluşan 12 kişilik çalışma grubuyla bir araya gelerek, her iki bölgenin turizm potansiyelleri hakkında görüşmelerde bulunuldu.

İŞÇİMEN:  “Burgaz ziyaretimiz ile IPA ( Instrument for Pre-accession Assistance/Katılım Öncesi Yardım Aracı)) tarafından desteklenmekte olan projemizin Bulgaristan’da yapılan ilk çalışma toplantısı gerçekleştirilmiştir. Yürütmekte olduğumuz projemizin özel hedefi Burgaz ve Keşan’da az bilinen ya da bilinmeyen, potansiyeli olmasına karşın turizm açısından değerlendirilmemiş, özellikle tarihsel ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri olan noktaların tespit edilip, turizm stratejileri oluşturularak uluslararası düzeyde farkındalığı çalışmaları yapılmasıdır.

KTSO (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Burgaz şehrindeki proje faaliyetleri kapsamında, iyi uygulama olarak (How-Know) Bulgaristan’ın Nesebar şehri Burgaz TSO Turizm temsilcileri tarafından, turizm işletmecilerimiz ile yerinde incelenmiştir. Ardından gerçekleştirmiş olduğumuz Çalışma Toplantısı (Working Meeting) ile,  projemizin özel hedefi doğrultusunda, bölgesel potansiyeller, farklılıklar, ortak yanlar, ortak kültürel değerler ve iyi uygulamalar tanıtılarak ele alınmıştır.

Son olarak, yapılan ziyaret ile ilgili Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt YÜKSEKDAĞ da şu değerlendirmelerde bulundu; “Yapmış olduğumuz çalışma toplantısı, bir proje faaliyeti olarak kalmamış olup, kurumlar arası yeni işbirliklerinin doğmasına, yeni ortak proje çalışmalarının ilk adımlarının atılmasına da imkân sağlamış ve Burgaz’dan sektör ve kurum temsilcileri ile yeni Sınır-ötesi işbirliği projeleri yapılmasına yönelik ortak görüşler beyan edilmiştir.”

KTSO (3)

 134 total views,  2 views today

Next Post

Demirkıran, “reçete Saadet Partisi’nde”

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Ali Demirkıran, dur durak demeden tüm seçmeni ziyaret ediyor. Önceki gün Yedi yolağzı ve Kıyık Semti Esnaflarını ziyaret eden Ali Demirkıran; İşçiyi, Memuru, Emekliyi, Çiftçiyi, Aileyi, Gençleri, Öğrenciyi; özetle, tüm halkımızı Saadete kavuşturacak reçetenin Saadet Partisi’nde olduğunu söyledi.                 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp