Işıkseren çalışmalarını değerlendirdi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işıkseren düzenlediği basın toplantısı ile bugüne kadar yaptığı etkinliklerini dile getirdi.Konuşmasında ülkenin ekonomik konumu hakkında da açıklama yapan Işıkseren, bugün Türkiye’nin haftada bir milyar lira faiz ödediğini,bunun yanında rüşvet ve yolsuzlukların doruğu ulaştığını, son günlerde ortaya çıkan yolsuzlukların da bunları kanıtladığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bu durum ülkenin çıkmaz sokakta olduğunu göstermektedir. Yerel yönetim bazında değerlendirdiğimizde belediyenin kaynak kullanımından dolayı bazı sıkıntıların yaşandığı kamuoyunca biliniyor.

NURHAN-IŞIKSEREN-basın-toplantısı-edirne

Bugüne kadar yaptığım programlarda bu konuyu dile getirdim. Belediyenin borçları olduğu biliniyor. Bizlere bu programlarda borçları nasıl ödeyeceksiniz diye soruldu. Burada en önemli etken kaynakların verimli kullanılmaması, böyle durumlarda borcun artması kaçınılmaz olur. Yeterli denetim de yapılmıyorsa borç yükü artar.

NURHAN-IŞIKSEREN-basın-toplantısı-edirneKPK

Bunu önlemek için borç önleyici yönetimler geliştirilip bunun hesabını da halka verilmesi gerekir.

Bilindiği gibi biz ekip olarak parti ilkeleri doğrultusunda halkla birlikte çalışmalarınızı sürdürdük. Halkın katılmadığı çalışmalardan sonuç almak mümkün değildir. Belediye işsizlik alanı olarak görülmemeli. Bölgemizde istihdam alanları yaratılması zorunlu hale gelmiştir. Edirne’nin en önemli sorunu işsizliktir. Bunları sağlarken ortak kültür yaratmak zorundayız. Halkın yöneticileri denetlemesi işlerin daha sağlıklı yürümesini sağlar. Biz belediyecilikte kişisel ve gurup çıkarını ret eden kamu yararına yönetimden yana olduğumuzu belirtmek isterim.” Dedi

NURHAN-IŞIKSEREN-basın-toplantısı-edirne2

Işıkseren daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. CHP’nin merkez sağdan belediye başkan aday adayı göstermesinin seçimi kazanmada büyük etken olacağını bunu yaparken, parti ilkelerinden taviz verilmemesi gereğini vurguladı.

 

 120 total views,  2 views today

Next Post

Bulgar meslektaşlarından Edirne emekli öğretmenlere ziyaret

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Emekli Öğretmenler Derneğinin davetlisi olarak Edirne’ye gelen Bulgar emekli öğretmen ve hemşireleri Emekli Öğretmenler Derneği lokalinde meslektaşları ile bir araya geldi. Emekli öğretmenlerden oluşan müzik ekibi eşliğinde Türk ve Bulgar eğitimcileri ve hemşireleri doyasıya eğlendi. Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 83. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp