Işıkseren; “Sanayinin sorunları çözümsüz değil”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Nurhan Işıkseren, ilk projesi, babası Burhan Işıkseren’in belediye başkanlığı döneminde çizilen Sanayi Sitesi ziyaretine, Edirne Yeni Sanayi Site İşletme Kooperatifi ile devam etti. Kooperatif Başkanı Fikret Üstev, Başkan Yardımcısı Adnan Taşkın, Muhasip Hamdi Yener ve üyeler Ayhan Çiftçi, Emrullah Kırcan, Hayri Küp ve Aydoğan Akıncı tarafından karşılanan Işıkseren ve arkadaşları Edirne nasıl daha iyi yönetilir? konusunda istişarede bulundu.

Sözlerine Işıkseren’e başarı dileyerek başlayan Kooperatif Başkanı Fikret Üstev, Işıkseren adının kendileri için ayrı bir yeri olduğunu, Edirne Küçük Sanayi Sitesi’nin ilk kez baba Burhan Işıkseren tarafından projelendirildiğini kaydetti. Üstev, kooperatif olarak bugüne kadar yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalıştıklarını ve bundan sonraki süreçte de seçilecek belediye başkanı ile aynı şekilde çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

nurhan-ışıkseren-yenisanayi-sitesi-edirne-fikret-üstev

EDİRNE YENİ ARAÇ ZENGİNİ, SANAYİ ESNAFI İŞSİZ

Sanayi sitesi esnafının ekonomik sıkıntıları ve sorunlarının altının çizildiği toplantıda, Edirne’nin yeni araç sayısı bakımından Türkiye ortalamasının çok üzerinde olmasının sanayi esnafını olumsuz etkilediği dile getirildi. Başkan Üstev, yeni araç sahiplerinin işinin sanayiye düşmediğini ve bu durumun esnafın işlerinin durgunluğunda en büyük etken olduğunu kaydetti. Üstev, ETSO’nun sanayi esnafına kefil olması sonucunda imzalanan protokol çerçevesinde, Yunanistan ve Bulgaristan gibi komşu ülkelerden gelecek makine ve araçların tamirlerinin sanayi sitesinde yapılacak olmasının esnafa canlılık katmasını beklediklerin belirtti.

nurhan-ışıkseren-yenisanayi-sitesi-edirne-fikret-üstev2

IŞIKSEREN : ARAÇ MUAYENE İSTASYONU CANLILIK KATAR

Belediye Başkan Aday Adayı Kimya Yüksek Mühendisi Dr. Nurhan Işıkseren, Sanayi esnafının sorunlarını yakından bildiklerini ve bir hafta süren sanayi ziyareti sırasında vatandaşla bu konuda çok sayıda görüşme yaptıklarını kaydetti. Sanayiye asıl canlılık katacak konunun araç muayene istasyonu olduğunu egzos ölçümünün bile sanayide yapılmadığına dikkat çekti. Hükümetin bu işi tekelci bir gruba verdiğini ve Alman TÜV patenti altında yaptırılan işlemin, aslında belirli kriterleri yerine getiren sanayi esnafı tarafından rahatlıkla yapılabileceğini belirten Işıkseren CHP iktidarında bu sorunların çözüleceğini kaydederek şöyle konuştu.

“Yapılan işlem çok basit, bizim de Almanların TÜV’ü gibi Türk Standartları Enstitümüz var. Belli standartlar çerçevesinde yapılacak bu işlem için dışarıya para akıtmanın ne anlamı var? Küçük Sanayi esnafımız kan ağlıyor, hükümet ise tekelci gruplara para akıtıyor. Bu muayene istasyonunun vergi dışında Edirne’ye hiçbir katkısı yok. Maalesef hükümet küçük esnafı düşünen, onu kollayan koruyan bir anlayışa sahip değil.”

 

 504 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi, Öğretmenler gününü kutladı.

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Demirkıran mesajında şunlara yer verdi; “ Milletlerin geleceği, güvenliği, refahı, maddi ve manevi kalkınmaları genç nesillerin iyi yetişmesine bağlıdır. Bu da en başta anasınıfından yüksek öğrenime […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp