İşitme engelli çocuklara moral gezisi

admin

????????????????????????????????????

 

 

Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri tarihi yerleri gezdi ve piknik yaptı. Etkinlik hakkında bilgi veren Şehit Öğretmen Adnan Tunca Ortaokulu Müdiresi Leyla Ateş şunları söyledi , “ Trakya Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği ile birlikte geçen yıl da böyle bir etkinlik yaptık.

İşitme engelli çocuklara moral gezisi (1)

 

 

 

 

 

 

Öğrencilerin güzel vakit geçirmelerini ve eğlenmelerini sağladık. Bir önceki yıl mezuniyetle ilgili bir etkinlik yapılmıştı. Bu yıl böyle bir program yapıldı. Bu yıl Sağlık Müzesine bir gezi düzenledik. Amacımız öğrencilerin hoş vakit geçirmeleri. Daha sonra konuşan Trakya Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Sedat Öztürk, Burada öğrenci arkadaşlarımızla birlikte kaynaşmak önümüzdeki yıl yapacaklarımızla ilgili temel oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik.

????????????????????????????????????

 

 

İşitme Engelli Öğrencilerimizle daha önceleri de çok programlar yaptık. Onlarla birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz. Derneğimizin amacı. Burası köklü bir üniversite tarihi çok eskilere dayanıyor. Burada bir yapılanma yok.  Buradan mezun olup iyi yerlere gelen öğrenciler var. Hatta biz Avustralya’da bir doktor ağabeyimizle tanıştık.

????????????????????????????????????

 

 

Bunların bir araya geldiği bir platform yoktu. Bizim amacımız bunu oluşturmak. Şu anda okuyan öğrencilerin problemleri ise şunlar açıkça söylemek gerekirse ilerde ne olacağı okul bittikten sonra neler yapacağız bununla ilgili net bir görüşümüz olmuyordu.

????????????????????????????????????

 

 

Bizim dernek olarak amacımız mezun ağabey ve ablalarımızla birlikte mevcut öğrencileri bir araya getirip birlikte fikir alışverişi yapmalarını sağlamak. Fikirlerini ortaya çıkaracakları bir ortam yaratmak. Temel hedefimiz bunlardır.” Dedi. Derneğin Basın Sorumlusu Fatih Candan etkinliği fotoğraflayarak bir arşiv oluşturma çabasını sürdürüyor.

Öğrenciler ve öğretmenleri sağlık müzesi ziyaretinden sonra piknik yaptılar.

????????????????????????????????????

 119 total views,  2 views today

Next Post

Tarihi çarşıları değerlendiremiyoruz

Alipaşa Çarşısı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Sanış, Edirne turizmi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti, “ Edirne’nin son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Edirne’ye gelen turistlerden biz yeterince faydalanamıyoruz. Bunun nedenlerine gelince. Biz esnaflar ve STK’lar olarak ve diğer kesimler, turizm konusunda yeterince […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp