İşitme engelli öğrencilerden TÜBİTAK bilim fuarı projesi

admin

????????????????????????????????????

Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlk/Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı gerçekleşti.İlki  2014-2015 eğitim öğretim yılında   gerçekleştirilen bilim fuarının ardından bu sene ikinci defa İşitme Engelliler Okulunda  TÜBİTAK Bilim Fuarı  gerçekleştirildi.

????????????????????????????????????

Okul binasındaokul öğrencilerinin toplam 25 projelerinin katılımıyla gerçekleşen bilim fuarına İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Halk Eğitim Müdürü  Recep Kozan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Turan, Edirne Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş, İlÖzel İdare Şube Müdürü Ömer Doğan Çimenlik, diğer kurum müdürleri öğrenciler  ve çok sayıda davetli katıldı.

????????????????????????????????????

TÜBİTAK’ın destek verdiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı sonrası Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlk/Orta Okulu Müdürü Leyla Ateş açıklamalarda bulundu. Ateş “ Bu yıl okulumuzda ikinci defa TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.  Öğrencilerimiz danışman öğretmenleri ile farklı projeleri konuklara sunarak bilgi verdiler.

????????????????????????????????????

Öğrencilerimizin başarılı çalışmaları okulumuz  adına önemli bir TÜBİTAK çalışması oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

????????????????????????????????????

Bilim Fuarında   protokolün katılımıyla açılış kurdelesi kesildi ardından okulun halk oyunları ekibi ortaya koyduğu Kafkas dansı  gösterisiyle  izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Programa katılan kişiler proje yürütücüsü Nuray Akagün eşliğinde öğrencilerin bilim fuarında sergiledikleri projeleri incelediler ve öğrencilerden bilgi aldılar. Bilim fuarının açılışı konuklara yapılan ikramlar ile son buldu.

????????????????????????????????????

Ayrıca  Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlk/Orta Okulu pansiyonunda yatılı kalan İmam Hatip Orta Okulu ve Lisesi öğrencilerinin  “İpek Böceği Kozasından Çiçek Yapımı”   kursunda hazırlamış oldukları çalışmalar sergilendi.

 

 

 

 158 total views,  2 views today

Next Post

Futbol turnuvası ve fiziksel etkinlik yarışması

Şükrüpaşa İlkokulu her yıl geleneksel olarak düzenlediği 19 mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde Barankaya Spor Tesislerinde ilkokul 3. ve 4. sınıfların katılımı ile 12 takım arasında futbol müsabakaları ve kızlar arası fiziksel etkinlikler yarışmaları düzenlendi.Öğrenci ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği müsabakların hakemliğini okulda görevli bayan öğretmenler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp