İşkur Kariyer Günü’ İşveren ve Öğrencileri Buluşturdu

admin

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen ‘İşkur Kariyer Günü’ İşveren ve Öğrencileri Buluşturdu

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile düzenlenen ‘İşkur Kariyer Günü’  Teklik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğe 2 Mayıs 2013 tarihinde Edirne Vali Yardımcısı Mustafa ERGÜN, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman PİŞKİN, Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM, Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN’in açılış konuşmalarıyla başlanılmıştır. Etkinliğe çok sayıda Daire Müdürleri, Akademisyenler ve Öğrenciler katıldı.

Kariyer Günü açılış konuşmasında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM, düzenlenmiş olunan  bu organizasyon da öğrencilere İş piyasası ile ilgili bilgileri aktarmak, çalışabilecekleri işler ile ilgili bilgiler sunmak, öğrencileri çalışma hayatına hazırlamak, staj ve mezuniyet sonrası istihdam imkanları ile ilgili bilgilendirmeyi amaçlamaktayız dedi.  Nitelikli gençlerin işveren temsilcileri ile direkt iletişiminde sanayi kuruluşlarına, nitelikli gençlere ve istihdama en önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Kariyer Günü I. Gününde İRTEM Tarım Makineleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan İRTEM ‘İmalat Sektöründe Yatırımcı Gözüyle Makine Teknikleri’ konulu konuşmasını yaptı.  Hacı DOLUTAŞ ve Zafer KAZANKAYA Kaynak Kursları konusunda bilgiler verdi.

Kariyer Günü II. Gününde İŞKUR İş Arama Becerileri ve Kurum Hizmetleri Tanıtımı hakkında Alper ŞENER tarafından sunum yapıldı. Etkinliğe Kilim Grubu Kartaltepe Mensucat’tan Mak. Müh. Cengiz SELECİ Tekstil Sektöründe Makine Teknikleri konulu konuşma ile devam edildi.

Kariyer Günü Etkinliği KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Selim Serkan ERCAN’ın KOSGEB’in Mezunlara Sunduğu Hizmetler tanıtma sunumu ile son buldu.

Kariyer Günü Plaket töreninin ardından sona erdi.

Kariyer Gününde verilen aralarda İŞKUR İş ve Meslek Danışmaları tarafından öğrencilere İş olanakları, Girişimcilik Kursları, Staj Projeleri ve diğer İŞKUR hizmetleri hakkında bilgilendirme yapılıp öğrencilerin İŞKUR’ a kayıt olmaları sağlandı. Stantlar çok sayıda öğrenci tarafından ziyaret edildi.İŞKIUR2

 79 total views,  2 views today

Next Post

Gazetecilerden Avukata Tepki

Edirne Barosu avukatlarından İsmail Kıray’ın önceki gün bir sosyal paylaşım sitesinde gazeteciler hakkında yaptığı hakaret içerikli sözleri üzerine, Edirne’de görev yapan çok sayıda gazeteci, Adliye önünde toplanarak, bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını gazeteciler adına Ali Soydan okudu. Soydan açıklamada şu sözlere yer verdi; “Mesleğini şerefiyle, onuruyla halkın haber alma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp