İşkur Üniversiteler’de

admin

Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı Türkiye İş Kurumu’nun üniversitelerle işbirliği yaparak gençlerin iş hayatına girişlerini kolaylaştırmak için üniversite kampüslerinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmak için irtibat noktaları açmaya devam ettiğini söyledi.

 

İŞKUR Gen.Md. Dr. Nusret YAZICI

İŞKUR, gençlerin mezuniyet sonrasında iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak, işgücü piyasasına daha sağlam adımlar atarak geçmelerini sağlamak amacıyla üniversite kampüsleri içerisinde öğrencilere yönelik danışmanlık hizmeti sunmaya başladı. Bu kapsamda 2013yılında 48üniversitede irtibat noktası açarak çalışmalarına başladı. İŞKUR 2013-2014 akademik  yılında devlet üniversitelerinde daha fazla  irtibat noktası açabilmek için Türkiye genelinde İl Müdürlükleri vasıtasıyla  girişimlerini  sürdürüyor.

(2)

 

Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı,“Açılan irtibat noktalarında İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanları tarafından üniversiteli gençlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Danışmanlık hizmetlerinde, hem bireysel  ve hem de grup görüşmeleri yoluyla işgücü piyasası hakkında bilgilendirme yapıyor,gençlerin eğitim aldığı mesleğe dair çalışma şartları, iş imkanları,  iş arama becerileri, özgeçmiş(CV) hazırlama gibi konularda  kapsamlı bilgiler aktarıyoruz.” dedi.

(3)

 

Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı;“İŞKUR sadece işçilere hizmet eden bir kurum olmaktan çıkıp toplumun her kesimine hizmet eden bir kurum haline dönüşmüştür.Üniversiteli gençlerin,İŞKUR olarak  sunduğumuz hizmetleri tanımalarını ve bu  hizmetlerimizden daha fazla yararlanmalarını istiyoruz.

Üniversiteler ile işbirliğine girerek irtibat noktaları açmamızın sebebi nitelikli işgücüne ulaşarak onların iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmaktır.” dedi.

 

 20 total views,  2 views today

Next Post

Üniversiteliler Harcamalarını Kampüs Kartla Yapacak

Trakya Üniversitesi (TÜ)öğrencileri yemekhane, kantin ve kırtasiye gibi harcamalarında kampüs kart kullanacaklar. Konuyla ilgili olarak Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük, kampüs kartla birlikte üniversite bünyesindeki işletmelerde parayı ortadan kaldırarak harcamaların daha güvenli hale getirdiklerini söyledi. TÜ Rektörü Yörük, temassız kart olan kampüs kartların teknolojisinin yüksek olduğunu belirterek, bu kartların öğrenci […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp