İşletmeler DİKKAT..! Sigara yasağına uymayanlara Kapama

admin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kapalı mekanlardaki sigara yasağına uymayan işletmelerin, ikinci cezada kapatılacağını söyledi.

Müezzinoğlu, TGRT Haber’de yayınlananBasın Odası’nda programında Hadi Özışık’ın sorularını cevaplandırdı. Bakan Müezzinoğlu,sigara yasağı ve uygulanacak cezalara değindi. Müezzinoğlu “Sigara yasağında para cezasının caydırıcılığı kalmadı. Düzenleme değiştirildi. İlkinde para cezası, ikinci ya da üçüncüde o kurum kapatılacak” dedi. Müezzinoğlu şöyle konuştu: “Örneğin bir salonda düğün var. Bu salonun değeri 10 bin lira. Sigara yasağı delinecekse 5 bin lira fazla ödeme alıyor. Ceza gelirse aradaki bu parayı ceza olarak ödüyor. Bu durumda da yasağın caydırıcılığı ortadan kalkıyor. Bu düzenleme artık değiştirildi. İlkince para cezası ikinci ya da üçüncü kez yasa delinirse o kurum kapatılacak”. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, düzenlemeye başta karşı çıkanların bile artık desteklediğini belirterek, “Bu kanun olmaz, bu kanun uygulanmaz, toplum buna tepki gösterir dediler, bir baktık en çok sigara içenler bile bu düzenlemeyi sahiplendi” diye konuştu.

DSC_1153

 65 total views,  2 views today

Next Post

ETSO'dan Tugay Komutanı ve EDESOB'a ziyaret

  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt  ile Meclis Başkanı Mehmet Eren, Meclis Başkan Yardımcısı Çetin Kürkçü ve Genel Sekreter Nevzat Taşkın 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı’yı makamında ziyaret etti. ETSO heyeti, Genelkurmay Başkanlığı’nın 2013 yaz dönemi atamaları kapsamında geçtiğimiz günlerde 54’üncü Mekanize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp