İsmail Kasap “Süt Tüketimini Artırmalıyız”

admin

Bölgemizde hayvancılık ve hayvansal ürünler konulunda açıklama yapan İşadamı İsmail Kasap hayvancılığı bölgemiz kalkınmasında çok önemli olduğunu bunun çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Hayvancılık konusunda görüşlerini açıklayan İsmail Kasap, Bizim ticaret Borsası ve meslek temsilcileri alarak amacımız bölgemizde hayvancılığın kalkınması için bilgi şöleni düzenlemek. Çiftçi kardeşlerimiz ziraatla ilgilenen ekmeğini ziraattan kazananlar, akademisyenler, ziraat ile ilgisi olanlar bir araya veterinerler toplanacağız hayvancılık konusunda Edirne’den başlatmak istiyoruz. Bunun için herkesin Borsanın bünyesinde sivil toplum kuruluşlarımız ile yapmak istiyoruz. Bunda ana ürün süt ve süt ürünleri tüketimi konusunu teşvik etmek olacaktır. Bölgemizde süt tüketimini ve hayvansal ürün tüketimini teşvik edersek bölgemizde hayvancılık gelişir bunun sonunda bölgemizden göç sonu erecektir. Bölgemizde işsizlik son bulacaktır. Bu yönde bazı tespitlerim var Bu projelerimi konu hakkında yetkili kişilerin de desteği ile masaya yatıracağız. İnşallah bunu başaracağız. Bundan köylümüz üreticilerimiz ülkemiz ve insanlık nasibini alacaktır.

PROJELER HAYATA GEÇİRİLMELİ

Ülke ekonomisine büyük katkı olacaktır.Bu konuda herkese birlik ve beraberlik çağrısında bulunuyorum.Bilgiler,projeler kafada kalmamalı icraata geçirilmelidir.Bu yönde herkesin bir araya gelip birlikte düşünmesini istiyorum bu konuda girişimde bulunacağız. Bu konuda çobana kadar bilgilenmeye ihtiyaç var. Bilindiği gibi çobanlık mesleği yok oluyor Bunların sigortalarının devlet tarafından ödenmesi gerektiği inancındayım. Benim uzun süredir olmasını arzuladığım böyle düşüncelerim var, bunu hayata geçirmek istiyorum. Basınımızın desteğini de alarak bölgemiz açısından çok önem taşıyan hayvancılığın, özellikle süt ürünleri tüketiminin artması gerektiği inancındayım.

Bazı ülkeler örneğin Fransa bu konuda çok başarılı halkı arasında süt ve süt ürünleri tüketimi çok yüksek.

Bir başka konu da bilindiği gibi bölgemiz şap hastalığında “Ari” bir bölge bu hayvancılığımızın gelişmesi için çok önemlidir bunu fırsata dönüştürmek zorundayız. Bunları tarım kuruluşlarımız Tarım İl Müdürlüğümüz yetkilileri köylere giderek halkımıza anlatması gerekir. Bu yönde bir eksiklik görüyorum. Onun için bunların halkımıza anlatılması gerekir toplantımızın amacı da budur” dedi    DSC_7632

 219 total views,  2 views today

Next Post

ETSİF FUARI AÇILDI

Edirne’de bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Ticaret, Sanayi ve İş Fuarı (ETSİF) düzenlenen törenle kapılarını açtı. 652’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kültür haftasında etkinliklerinde 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara yerli ve yabancı çok sayıda çok ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp