İsrail’e “Dur” Deme Vakti Çoktan Gelmiştir

admin
Yıllardan beri bir soykırıma uğramış, mağdur ve mazlum millet rolünü kimseye bırakmadan devlet terörü estiren İsrail’in, Filistinli kardeşlerimize uyguladığı insanlık dışı saldırı ve tecrit hepimizin yüreğini yaralamaktadır. İsrail, bir süre ara verdiği vahşetine geçtiğimiz günlerde Hamas liderlerinden Ahmet Caberinin katledilmesiyle yeniden başlamış, katliam ve saldırılar gece boyunca sürmüştür. Çocuk, yaşlı, genç demeden, gözünü kırpmadan cinayet suçu işleyen  İsrail’e bir “Dur” deme vakti çoktan gelmiştir. Ama dünya, İsrail’in uluslar arası hukuk kurallarını hiçe sayan vahşetine yalnızca seyirci kalmaktadır.

Bizim için Filistin davası, insanlık tarihi boyunca süregelmiş bir mücadeleyi ifade eder. Filistin, bize “Kanla alınan bu topraklar parayla satılamaz” diyen Abdülhamit Han’ın hatırası, Kabe’den önceki Kıblegâhımız olması dolayısı ile de mukaddes emanetimizdir. Bu nedenle hain saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı Müslüman kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

Değerlerini yitirmemiş, olaylara tarafsız bakabilen tüm insanlık âlemi Birleşmiş Milletlerden, yıllardır hukuku hiçe sayan İsrail’den yaptıklarının hesabının sorulmasını beklemektedir. Ne yazık ki, İsrail’in yaptığı zulüm, soykırım ve işkence uluslar arası kuruluşlar tarafından görmezden gelinirken; Müslüman ülkelere en küçük bir olumsuzlukta her türlü yaptırım ve NATO müdahalesi için anında karar alınabilmektedir. Bu durum, Birleşmiş Milletlerin de olaylara siyasi yaklaşım gösterdiğinin ve taraflı yaklaştığının en açık delilidir.

Türkiye Kamu Sen olarak, 55 yıldır bütün insani değerleri ayaklar altına alan, kural tanımaz uygulamalarıyla kanımızı donduran İsrail’i şiddet ve nefretle kınıyoruz. Her şeye rağmen inanıyoruz ki İsrail, bir gün akıttığı mazlum Müslüman kanında boğulacak, uyguladığı devlet terörünün hesabını er geç ödeyecektir.

 

Alim KANPOLAT

Kamu Sen İl Temsilcisi

 300 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Milli Gazete Rüzgarı

Edirne de Milli Gazete gecesi düzelendi.  Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş , köşe yazarı Adnan Öksüz ve dağıtım  müdürü Cemil Pehlivan  Edirne ‘de yapılan Milli Gazete programına  katıldılar. Bu vesile ile Edirne de yayın yapan yerel gazeteleri ziyaret ederek görüşmelerde bulundular.  Edirne de yayın yapan ETV televizyonu da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp