İstanbul Boğazı’nda Edirne Rüzgârı Esti

admin

Edirne Belediye Başkanlığı her platformda Anıt Kent Edirne’nin turizm kenti olma yolunda tanıtımını yapmaya çalışıyor.

Edirne Belediyesi ülkenin en seçkin turizm acente sahiplerinin katıldığı turizm zirvesine davet edilen 5 kentten biri oldu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, 2 Aralık 2012 Pazar günü TÜRSAB Boğaziçi Başkanlığında TURYOL A.Ş.’nin ev sahipliğinde “Turizmin Yarını” konseptiyle BOSFOR gemisinde düzenlenen turizm zirvesine katıldı.

Belediye Basın bürosundan yapılan açıklamada, TÜRSAB Boğaziçi Başkanlığında TURYOL A.Ş.’nin ev sahipliğinde “Turizmin Yarını” konseptiyle BOSFOR gemisinde düzenlenen turizm zirvesine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nun yanı sıra Şef Bahri Dinar, Kemal İmrak, Hasan Ertene, Arif Meriç ve Edirne Belediyesi Halkoyunları ekibinin katıldığı belirtildi.

Türkiye’nin en büyük turizm acente sahipleri ve müdürlerinin katıldığı zirvede, Edirne Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun yöresel oyunları beğeni ile izlenirken, Davul Şov grubunun performansı büyük alkış aldığı ifade edildi. Ayrıca zirve de Edirne Tanıtım standı kurularak, Edirne’yi tanıtıcı broşürlerin yanı sıra aynalı süpürge, Edirnekari, mis sabunu gibi kentin simgeleri haline gelen öğelerin de tanıtımın yapıldığı bildirildi.

Türkiye’nin turizm kenti olma yolunda yıldızı parlayan kentlerin davet edildiği zirveye Edirne, Kastamonu, Akhisar, Giresun ve Ordu-Perşembe‘den yerel yönetim yetkilileri katıldı. Başta TÜRSAB (Başaran Ulusoy) , TÜRSAB Boğaziçi BYK Başkanlığı ( Nejat Karagöz) ve TURYOL A.Ş. nin ev sahipliğinde “Turizmin Yarını” konsepti ile BOSFOR Teknesinde düzenlenen Türkiye ve Dünyadaki turizm hareketlerinin konuşulduğu turizmin zirvesinde,  TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un konuşmasının yanı sıra Yerel yönetimlerin de sunum yaptığı belirtildi.

“EDİRNE’NİN TANITIMI İÇİN BÜYÜK FIRSAT”      

Türkiye’nin en önemli turizm acenteleriyle, turizmde yıldızı parlayan kentlerin yerel yönetimlerinin buluştuğu zirvede Edirne adına sunum yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne’nin turizm kenti olma yolunda ki en önemli noktalarının altını çizerek, turizm acentelerinin konuklarını “Neden Edirne’ye gidilmeli?” sorusuna cevaplarını buldukları bir sunum yaptı.

Turizmin en büyük isimlerinin bir araya geldiği turizm zirvesinde Edirne’nin tanıtımı için büyük fırsat yakaladıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Türkiye ve Dünyadaki turizm hareketlerinin konuşulduğu turizm zirvesinde Edirne’mizi ciğerinden, bademezmesine; aynalı süpürgesinden, edirnekarine; Selimiye Camimizden, Kırkpınar’ımıza kadar her şeyiyle tanıtabilme şansına kavuştuk. Turizmin en büyük isimlerine Edirne’ye neden gelmeleri gerektiğini anlatabilmenin ve sunumlarımızdan çok da olumlu geri dönüşüm almış olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

“BOSFOR HAKKINDA”

Ayrıca, zirveye katılan konuklar, Turizm zirvesinin düzenlendiği BOSFOR gemisi İstanbul Boğazı’nı turlarken, İstanbul’a bir kez daha hayran kaldıklarını belirttiler.

Kendi alanında Türkiye’nin en büyük gemisi olma özelliğini taşıyan BOSFOR, İstanbul Boğazı’nda deniz turizmi, sosyal etkinlikler ve bireysel/kurumsal özel organizasyonlarda kullanılmak üzere Turyol Deniz Ulaşım Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa ettirilirken, 50 metre uzunluğunda ve 9,5 metre genişliğinde.

Geminin içerisinde deniz suyunu arıtıp tatlı su elde ederek, atıkları biyolojik arıtma sistemleri ile zararsız hale getirerek çevreyi koruyan, yeşil bir proje hazırlamış bulunmakta.

 336 total views,  2 views today

Next Post

TANRIKULU ”Belediye Başkanımız Eğitim Konusunda Çok Duyarlı”

Edirne Belediyesi Başkanlığı Edirne merkezde bulunan okullara destek vermeye devam ediyor. Edirne Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, Edirne merkezde bulunan Yusuf Hoca İlköğretim Okulu’na 3 adet bilgisayar, 3 lazer yazıcı ve 3 adet projeksiyon aleti ve perdesi ile birlikte ses sisteminin hediye edildiği bildirildi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp