İstanbul Kültür Gezileri tüm hızıyla devam ediyor

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, Edirne’den İstanbul’a kültür gezileri düzenleniyor.

Edirne Belediyesi’nce organize edilen İstanbul Kültür Gezilerine katılan vatandaşlar, böyle bir etkinliğin Edirne’de bir ilk olduğunu ve bu gezileri düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere, tüm belediye ekibine teşekkür ediyorlar.

istanbul gezileri (5)

7 Temmuz 2014 tarihinde Dilaverbey Mahallesi ile Mithatpaşa Mahallesi sakinlerinin katılımı ile gerçekleşen ilk gezi, 14 Temmuz 2014 tarihinde Fatih Mahallesi sakinlerinin katılımı ile devam etti. İstanbul Kültür Gezileri 8.gününe ulaşırken, gezi sonrasında, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan vatandaşları Edirne’de karşılayarak, onlarla birlikte iftar yemeği yiyor.

istanbul gezileri (2)

Gezi turundan dönen vatandaşlar, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ve Selçuk Çakır tarafından karşılanarak, hep birlikte iftar yemeği yedikten sonra, tekrar mahallelerine bırakılıyorlar.

istanbul gezileri (1)

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Halkımıza, seçim sürecinde verdiğimiz bir sözü daha yerine getiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Şehrimize her yıl, farklı il ve ilçelerden her gün tur otobüsleri geliyor. Ve neden Edirne’den İstanbul’a biz halkımızı götürmeyelim dedik. Bu geziler için, 2 katlı bir otobüse özel giydirme yaptırdık ve mahalle muhtarlarımız aracılığı ile her mahallemizden günlük 80 bayanımızla birlikte, İstanbul’da önemli mekânları geziyoruz. Otobüste belediye personelimiz, tur rehberi ve sağlıkçımız bulunuyor. İstanbul’da 1453 Panorama, Eyüp Sultan Camii, Piyer Loti, Sultanahmet Camii, Hipodrom (Sultanahmet Meydanı), Mısır Çarşısı’nı gezerek, akşam saatlerinde Edirne’ye dönüş oluyor. Ve tur dönüşü, bayanlarımızla birlikte iftar yemeği yiyerek, kendilerini evlerine kadar bırakıyoruz. Ramazan ayında başladığımız kültür gezilerine Ramazan ayından sonra da devam edeceğiz.” dedi.

istanbul gezileri (3) istanbul gezileri (4)

 

 

 103 total views,  2 views today

Next Post

Kesimoğlu’ndan Basına İftar Yemeği

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli bölgesinde çalışmalarını sürdüren ulusal ve yerel medya mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Yaklaşık 30 basın mensubunun katıldığı yemeğe, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri eksiksiz katılım gösterirken,  Kesimoğlu basın mensuplarına, Kırklareli’nin geleceği ile alakalı birçok konuda açıklamalarda bulundu, 30 Mart yerel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp