İstanbul’da faaliyetini 1996 yılından bu yana sürdüren Keşanlı Yönetici ve İş Adamları Derneği, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Ekonomi Trakya Buluşmasını gerçekleştirdi. İş, siyaset, eğitim ve sanat dünyasından birçok ismin bir araya geldiği KEYİAD Trakya Ekonomi buluşmasına, TUSİAD Başkanı, CHP Ekomoni ve Mali Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı-Tekirdağ Milletvekili, Edirne milletvekilleri, Keşan Kaymakamı, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyet Başkanı, Keşan-İpsala-Enez Belediye Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Meclis Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Ticaret ve Borsa Başkanları, Trakya Sipet Başkanı, Keşan-İpsala-Enez Bölge Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Keşan-İpsala-Enez kökenli iş adamları katıldı. Netmoda.com sponsorluğunda Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen KEYIAD Trakya Ekonomi buluşması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eler’in konuşması ile başladı. TUSİAD Başkanı Ümit Boyner, CHP Ekomoni ve Mali Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak gibi ekonomi dünyasının önemli isimleri konuşmacı olarak yer aldı. 2012 yılı Türkiye ve Dünya ekonomisini değerlendirip, 2013 ekonomik beklentileri hakkında görüşlerini paylaştılar. KEYİAD Ekonomi Trakya Buluşması’nda Ümit Boyner’e “Yaşam Boyu Başarı” ödülünü KEYIAD Başkanı Ahmet Eler tarafından sunuldu. Ayrıca son dönemde moda ve yaratıcı gençlerin dünyasına hızlı giriş yapan Netmoda.com’un kurucusu ve akaryakıt, turizm, inşaat, finans, gayrimenkul, beyazeşya, sanayi, teknoloji yatırımları konularında faaliyet gösteren Sapcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın Sapçı’ya “Yılın Girişimcisi” ödülünü Ümit Boyner verdi. Ekonomi Trakya Buluşması’nda “En Başarılı İş Adamı” ödülü Yusuf Yılmaz’a,“En Başarılı Keşanlı İş Adamı” ödülü Ali Osman Kale’ye, “Türkiye’nin Dünyadaki Eğitim Elçisi” ödülü Enver Yücel’e, “Yılın Siyasetçisi” ödülü de Faik Öztrak’a takdim edildi. Konferansın ardından KEYİAD Yönetim Kurulu Üyesi Klarnet Virtözü Serkan Çağrı’nın Solo Klarnet Dinletisi toplantıya ayrı bir renk kattı. Serkan Çağrı Klarnet Dinletisi ardından “ Keşan Satır Eti ve Ipsala Pirinci’nin yendiği akşam yemegi ile KEYİAD buluşması sona erdi.

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan Belediyesi tarafından yapılan ve 50 bin 935 m2’lik alana sahip olan Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin sözleşmesi, yarın düzenlenecek olan geniş katılımlı törenle imzalanacak. İmza törenine Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da katılması bekleniyor.

Keşan Belediyesi tarafından üzerinde 5 yıldır çalışılan ve İller Bankası’ndan alınan 30 milyon TL’lik kredi ile yapılacak olan Trakya’nın en büyük açık konseptli Pazaryeri ve Alışveriş Merkezi olan Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin sözleşmesi için geniş katılımı bir tören düzenlenecek

30 Ekim 2012 tarihinde 6 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ve %93 hissesi Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’da bulunan Maktaş Makine ve Elektrik Ticaret Limited Şirketi- Alkan İnşaat İş Ortaklığı tarafından kazanılan ihalenin ardından, projenin sözleşmesi Keşan’da imzalancak.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve Şirket Sahibi Aziz Yıldırım’ın da katılması beklenen proje imza töreni saat 14.00’te Köşk Düğün Salonu’nda yapılacak Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nin Trakya’nın en büyük esnaf AVM’si olacağını belirterek, “Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi; 840 tezgahlık pazaryeri, 740 araçlık otopark, 296 adet dükkan ve ofis, 560 kişilik çok amaçlı salon (sinema- tiyatro- konferans), kafeterya ve çay ocakları ve yeni belediye hizmet binası içermekte ve 50,935 m2 alana sahip. Bu proje ile Keşan’ın ticaret ve sosyal hayatı değişecek ve burada aynı zamanda büyük bir esnaf AVM oluşacak. Ayrıca bu proje, Keşan’da sıkışık olan trafiği de büyük ölçüde rahatlatacak dedi.

 333 total views,  2 views today

Next Post

90 Yıla Kadar Hapsi İstenen Sanık İkinci Bir Şans İstedi

Edirne’de kar maskesiyle 6 marketi soymaktan hakkında 90 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu inşaat işçisi, “Babalar çocuklarına ikinci bir şans verir. Ben de devlet babadan evladına ikinci bir şansı vermesini istiyorum” dedi. Edirne’de kar maskesi takarak 6 farklı marketi soyduğu iddiasıyla geçen yıl Mart ayında yakalanarak tutuklanan E.B., 14’üncü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp